Milliyet Sanat

Etkinlik

  • İz TakibiBale20 Şubat 2018 Salı | 18:00 Şehir: İstanbul Avrupa
    Adres: Pera Müzesi Oditoryumu
    İletişim:
Etkinlik Hakkında
Pera Müzesi, Bana Bak! ”la Caixa” Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar sergisi kapsamında, her iki sergi katında aynı anda gerçekleşecek İz Takibi isimli bir çağdaş dans eseri sunuyor.

Konsept ve koreografisi Tuğçe Tuna'ya ait olan İz Takibi, bedeni ve bedenlerin açığa çıkardığı belirtileri takip etmeye, bedendeki izleri fark etmeye, öteki beden aracılığı ile bedenimizle konuşmaya, bedeni işitmeye, kendi izini silerek iz oluşturan hareketi duyumsamaya davet ediyor. Farklı sıralamayla takip edilecek olan İz Takibi koreografisinde Tuna, tanıklarını başkasının gözünden kendini görme paylaşımına çağırıyor ve gülümseyerek “Yaşamında hiç kimse senin gibi iz bırakamaz, salyangoz” diyor.

Gösteri Programı
6  Şubat Salı 18:00, 19:30
13 Şubat Salı 18:00, 19:30
20 Şubat Salı 18:00, 19:30
27 Şubat Salı 18:00, 19:30
1 Mart Perşembe 17:30, 20:00

Gösteri Bana Bak! ”la Caixa” Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar sergi katlarında gerçekleştirilecektir, süresi 50 dakikadır ve 12 yaş üstü için uygundur. Gösteri süresince sergi katları ziyarete kapalı olacaktır. Katılımcı sayısı 60 kişiyle sınırlıdır.

Tuğçe Tuna
Koreograf, dans sanatçısı, akademisyen. Varoluşla olan iletişimini beden, hareket ve dans üzerinden kuran sanatçı; 1983’de ADOB Çocuk Balesi’nde dans etmeye başladı. 1996 yılında MSGSÜ Devlet Konservatuvarı ikincisi ve Sahne Sanatları Bölümü birincisi olarak eğitimini onur dereceleri ile tamamladı. 1993’den beri ulusal ve uluslararası festival, organizasyon ve akademilerde; disiplinler arası çağdaş dans ve performans sanatları eserleri, çağdaş dans ve güncel hareket teknikleri uzmanlığı-eğitmenliği ile yer alırken, dans ve performans sanatçısı, koreograf, yönetmen, sanat direktörü, hareket ve dans terapisti olarak çalışıyor. Akademik eğitmenlik deneyimi 1996 yılında MSGSÜ Çağdaş Dans Anasanat Dalı’nda başlayan Tuna; 2000 yılından beri Avrupa’da: Salzburg (SEAD 2002-2014), Viyana, Köln, Berlin, Essen, Stuttgart, Stralsund, Paris, Angers, Lublin, Prag, Slovenya, İsrail, Yunanistan gibi yerlerde eğitimler vermeye ve gösterilerini sahnelemeye devam ediyor.

Tüm Etkinlikler