Milliyet Sanat
Milliyet Sanat »Etkinlik »Amerikan Yerlileri Dünyayı Sarsar

Etkinlik

  • Amerikan Yerlileri Dünyayı SarsarSinema15 Şubat 2018 Perşembe | 11:00 Şehir: İstanbul Avrupa
    Adres: Cinemaximum City's
    İletişim:
Etkinlik Hakkında
!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali 17 yaşında! Bağımsız filmler, atölyeler ve !f music etkinlikleri 15-25 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da! Tüm #if2018 festival programı ifistanbul.com’da!

Maximum Film Paketi ile %50 indirim: 
İş Bankası Maximum Kart sahipleri Maximum Film Paketi seçeneği ile %50 indirim ayrıcalığından faydalanabilirler. %50 indirim ayrıcalığından yararlanmak için ilk filmleri için bilet seçim yaptıkları sayfada Maximum Film Paketi’nin seçilmesi gerekmektedir. Maximum Film Paketi en az 4 en fazla 20 bilete kadar geçerlidir. Her kullanıcı 1 adet Maximum Film Paketi satın alabilir. 

Ön satışlarda İş Bankası Maximum Kart ile bilet alımlarında %20 indirim: 
Sadece ön satış döneminde geçerli olmak üzere, üç adet ve daha az sayıda ya da Maximum Film Paketi hakkını tamamlamış izleyiciler İş Bankası Maximum Kartları ile bilet alımlarında %20 indirimden faydalanabilirler. 

Hafta içi Gündüz Seansları Öğrenci 2 TL 
İş Bankası Maximum Kart ve İş’te Üniversiteli Kart sahibi öğrenciler Hafta içi Gündüz Seansları için 1,00 TL’ye bilet satın alabilirler. 1,00 TL’ye bilet alma ayrıcalığından yararlanmak isteyen Öğrenciler ilk filmleri için bilet seçimi yaptıkları sayfada “Maximum Hafta içi Gündüz Seansları Öğrenci 1 TL“ paketini seçmeleri gerekmektedir. Bu paket yalnızca öğrencilere özeldir.

Orjinal Adı: Rumble: Indians Who Rocked The World
İngilizce Adı: Rumble: Indians Who Rocked The World
Yönetmen: Catherine Bainbridge, Alfonso Maiorana
Oyuncular: Jimi Hendrix, Quincy Jones, Martin Scorsese, Slash, Taylor Hawkins, Taj Mahal, John Trudell, Iggy Pop, Tony Bennett
Yapım: Kanada, 2017, Renkli, Dcp, 103', İngilizce

ABD Hükümeti 1907’de, Amerikan yerlilerinin müziklerini kaydetmek için bir komisyon kurar. Çünkü; bu şarkıların geleceğe aktarılmayacağından ‘nedense’ emindirler. Rock tarihini şekillendiren tüm müzisyenlerin çok yakından tanıdığı ancak halka mal olamamış Amerikan yerlisi, rock gitaristi Link Wray, 1958’de yayınladığı Rumble albümüyle rock müziği belki de en çok etkilemiş müzisyendir. Aynı zamanda gitarda ‘feedback’ ve ‘distortion’ın ilk kez kullanıldığı şarkı olan Rumble’ın radyolarda çalınması, tamamen enstrümental bir parça olmasına rağmen yasaklandı! Jimi Hendrix’ten, Delta Blues’un babası Charley Patton’a müzik tarihini şekillendiren birçok müzisyenin Amerikan yerlisi kimlikleri mümkün olduğunca gizlendi. Amerikan Yerlileri Dünyayı Sarsar, yasaklara, sansüre ve baskılara rağmen, Amerikan yerli müziğinin müzik tarihine olan etkisini gözler önüne seriyor. Martin Scorsese’den Iggy Pop’a uzanan katılımcılarıyla Rumble, müzikseverlerin kaçırmaması gereken çok önemli bir belgesel.

Tüm Etkinlikler