Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Kitap Fuarı onur yazarı Adnan Özyalçıner

Kitap Fuarı onur yazarı Adnan Özyalçıner

Kitap Fuarı onur yazarı Adnan Özyalçıner15 Mayıs 2019 - 02:05
2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı onur yazarı ve fuar teması belirlendi. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan fuarın onur yazarı Adnan Özyalçıner.

TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu kararıyla yazar Sayın Adnan Özyalçıner 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlendi. Fuar süresince Özyalçıner’in yaşamı ve eserleri üzerine, kendisinin de katılımıyla çeşitli panel ve söyleşiler düzenlenecek.

 

Fuarın teması ise “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” olacak. İstanbul Kitap Fuarı tema kapsamında birbirinden değerli konukların ve onur yazarı Adnan Özyalçıner’in katılımıyla düzenlenecek kültür etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

 

İstanbul Kitap Fuarı boyunca “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” teması çerçevesinde özel etkinlikler düzenlenecek. “Sinemamızda 50 Kuşağı” Arif Keskiner’in yönetiminde, “Tiyatromuzda 50 Kuşağı” Zeynep Oral yönetiminde, “50 Kuşağı Dergileri” Metin Celal yönetiminde, “Yayıncılıkta 50 Kuşağı” Fahri Aral yönetiminde, “Şiirimizde 50 Kuşağı” Cevat Çapan yönetiminde, “Öykücülükte 50 Kuşağı” Doğan Hızlan yönetiminde, “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” ise Selim İleri yönetiminde düzenlenecek söyleşi ve panellerle ele alınacak.

 

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, ARTİST 2019 / 29. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilecek. Girişin öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere ücretsiz olduğu fuar, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek; fuarın son günü 10 Kasım Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecek.