Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Serhan Kansu'dan yeni roman

Serhan Kansu'dan yeni roman

Serhan Kansu'dan yeni roman13 Haziran 2019 - 09:06
Yazar Serhan Kansu’nun yeni gençlik romanı “Kartal Kız: Evren ve Yıldız” Elma Yayınevi etiketiyle yayımlandı. Kitap, yaşamın büyülü döngüsünü; doğa, insan, hayvan bağından hareketle ve sevginin gücüyle yorumluyor.

Serhan Kansu’nun yeni kitabı “Kartal Kız: Evren ve Yıldız” raflardaki yerini aldı. Felsefe kökenli Kansu yeni kitabında önceki kitabı “Sırtımdaki Okyanus”ta olduğu gibi çocuksu masumiyetle olgunlaşmış, hayata dair büyük sorular soruyor.

 

 

Okuyucu iki farklı role bürünüyor

Kansu “KARTAL KIZ: Evren ve Yıldız’da yaşamın döngüsünü büyülü bir dünya kurarak insan, hayvan ve doğa bağıyla anlatıyor. Kitapta aynı hikâyeyi iki farklı gözden gören yazar, okuyucuyu empati ve bakış açısıyla zengin bir duygu dünyasına sokuyor. Okuyucu hikâyenin bu yönüyle yaşamın sonsuz ve gizemli göçünü hissediyor. Metnin bir diğer teması da sevginin ve güvenin mucizeler yaratabileceği.

Hikâye genç kız Yıldız ve yükseklik korkusu olan yakın arkadaşı Evren’in birbirlerine güvendikçe korkularından sıyrılmalarını konu edinirken Yıldız’ın bir kartalla olan bağı ise mistik olayların başlangıcı oluyor. Kitabın arka kapakta yer alan ilk söylemi ise şöyle:

“Bir yıldırım düştü ve hayatın mucizevi göçü başladı. Kartaldan insana, insandan kartala, anneden kızına, kızından anneye… Görüş açılarının değiştiği çok ‘yüksek’ bir hikâye...”