Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » ‘Carmen’ ve ‘Turandot’ Akmerkez’de

‘Carmen’ ve ‘Turandot’ Akmerkez’de

‘Carmen’ ve ‘Turandot’  Akmerkez’de11 Ocak 2019 - 02:01
Akmerkez CinemaPink’te İstanbullu sanatseverler, New York Metropolitan Operaları ile bulaşmaya devam ediyor. Birbirinden ünlü opera ve sanatçıları ağırlayan New York Met Operası, Şubat ayında iki gösterimle izleyicileri buluşacak.

‘Carmen’ ve ‘Turandot’  Akmerkez’de

Akmerkez CinemaPink’te İstanbullu sanatseverler, New York Metropolitan Operaları ile bulaşmaya devam ediyor. Birbirinden ünlü opera ve sanatçıları ağırlayan New York Met Operası, şubat ayında iki gösterimle izleyicileri buluşacak.

 

Bizet’in efsane operası: Carmen

New York Met Operası’nın şubat ayı ilk gösterimi Georges Bizet’in ünlü bestesi Carmen. Fransız yazar Prosper Merimee‘nin hikayesinden uyarlanan dünyaca ünlü opera, 2 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.55’te Akmerkez CinemaPink’te izleyici büyüleyecek.

Henri Meilhac ve Ludovic Halevy tarafından librettosu yazılan ünlü eser, İspanya’da yaşanan bir aşk öyküsünü konu alıyor. Dört perdelik opera, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını ve bu aşkın cinayetle biten sonunu anlatıyor.

 

 

İhtiraslı kadınların öyküsü: Turandot

19. yüzyılın efsane bestecileri arasında gösterilen İtalyan sanatçı Giacomo Puccini’nin eseri ‘Turandot’ ise bant yayınıyla 14 Şubat Perşembe günü 19.30’da Akmerkez CinemaPink sinemalarında İstanbullu sanatseverler için sahnelenecek.

İhtiraslı, kıskanç ve acımasız kadınları konu İtalyan bestekar Giacomo Puccini’nin unutulmaz eseri ‘Turandot’, Friedrich Schiller'in "Turandot-Çin Prensesi"nden ilhamla yazıldı. Opera, Çin prensesi Turandot’un ‘evlilik macerasını’ İtalyan romantizmiyle ele alınıyor. 

Etiketler: Carmen  Turandot  akmerkez