Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Doğu'da

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Doğu'da

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Doğu'da25 Ocak 2014 - 11:01
DÇSO'nun Şanlıurfa ve Gaziantep'te vereceği konserler ücretsiz olacak

Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), 7-8 Şubat tarihlerinde Şanlıurfa ve Gaziantep'te iki konser gerçekleştirecek.

 

Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Rengim Gökmen’in üstlendiği ve yaklaşık 90 öğrenciden oluşan DÇSO, 7 Şubat Cuma akşamı saat 19.30’da Şanlıurfa Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleşecek konserin ardından, 8 Şubat Cumartesi günü saat 19.30’da Gaziantep Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahne alacak. DÇSO'nun Şanlıurfa ve Gaziantep’te vereceği konserler ücretsiz olarak gerçekleşecek.

 

Bugüne kadar dünyaca ünlü Türk piyanistler Fazıl Say ve Gülsin Onay, ünlü keman virtüözü Alexander Markov, gitarist José Maria Gallardo Del Rey gibi isimlerle sahne alan DÇSO, Şanlıurfa ve Gaziantep’te gerçekleşecek konserlerde bu defa ünlü solistler Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar’dan oluşan “Üç Tenor” grubuna eşlik edecek. Konser programında Ulvi Cemal Erkin'in “Köçekçe”si, İspanyol besteci De Falla'nın operası “Üç Köşeli Şapka”, Fransız besteci Saint Seans’in "Samson ve Delilah" operasından ünlü “Bacchanale” bölümü ve Arturo Marquez’in “Danzon”u yer alıyor. DÇSO Üç Tenor’a da ünlü türkülerin senfonik uyarlamalarında eşlik edecek.