Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » Meriç Soylu Ödülü sahiplerini buldu

Meriç Soylu Ödülü sahiplerini buldu

Meriç Soylu Ödülü sahiplerini buldu21 Mayıs 2019 - 03:05
İş Sanat’ın 2012 yılında, genç yaşta aramızdan ayrılan Sanat Yönetmeni Meriç Soylu’nun ailesi tarafından verilen Meriç Soylu Ödülü dün akşam sahiplerini buldu.

Millî Reasürans Konser Salonu’nda gerçekleştirilen törene Soylu Ailesi, Parlayan Yıldızlar konser serisinde finale kalan sanatçılar ile aileleri ve sanatseverler katıldı.

 

Parlayan Yıldızlar serisi, genç sanatçılara klasik müzik dünyasına attıkları ilk adımlarında destek olmak amacıyla İş Sanat tarafından gerçekleştiriliyor. Seride sahne alan en başarılı sanatçılar ise Soylu ailesi tarafından kızları anısına altı yıldır ödüllendiriliyor.

 

Her yıl artan bir ilgi gören seride bu sezon, Demirhan Gökbudak, Duru Aydın, Ece Özer, Laçin Akyol ve Simge Keskin’in de arasında olduğu 12 genç sanatçı konser verdi. Sezon boyunca sahne alan genç yeteneklerin üstün performanslarından dolayı bu yıl birinci, ikinci, üçüncü belirlenirken, iki kişi de “Gelecek Vadeden Genç Sanatçı” ödülüne layık görüldü.

 

Genç keman sanatçısı Demirhan Gökbudak birincilik ödülünü kucaklarken, fagot sanatçısı Ece Özer ikinci, piyanist Duru Aydın üçüncü oldu. Genç cellist Simge Keskin ve 12 yaşındaki keman sanatçısı Laçin Akyol ise özel ödüle layık bulundu.

Etiketler: İş Sanat  meriç soylu