Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » Sertab'ın Müzikali büyülüyor

Sertab'ın Müzikali büyülüyor

Sertab'ın Müzikali büyülüyor13 Eylül 2019 - 09:09
Sertab Erener’in  “120 Dakika, Konser, Gösteri ve Ötesi” sloganı ile 3 yıldır kapalı gişe sergilenen 'Sertab'ın Müzikali', bu sezon Zorlu PSM'de izleyici ile buluşuyor.
Erener’in; en son teklisi 'Belki de Dönerim' ile başladığı müzikalde ilk yarı Eurovision şampiyonu 'Everyway That I Can'  ile tamamlandı. ‘Zor Kadın’, ‘Yanarım’, ‘Aşk’, 'İncelikler Yüzünden', ‘Yolun Başı’, ‘Rengarenk’, 'Olsun' ‘Öyle de Güzel’ gibi 27 yıllık kariyerinin en sevilen şarkılarını, 8 kişilik profesyonel dansçı ekibinin şovuyla seslendiren Erener, vedayı 'Kera' ile yaptı.  
 
 
 
TONY ÖDÜLLÜ KEN BİLLİNGTON'DAN ÖZEL SAHNE IŞIĞI
 
Sertab Erener, konser boyunca Beyhan Murphy’nin koreografileri ile dans etti. Her şarkının ruhuna uygun kostüm ve objelerin eşlik ettiği konserde toplam 37 şarkı söylendi. Erener'in onlarca farklı kostüm değiştirdiği, günler süren provalarla ortaya çıkan, geri planda 50'den fazla kişinin emek verdiği  'Sertab'ın Müzikali'nin bir de dünyaca ünlü bir ışık tasarımcısı vardı. 1967’den bugüne 200’den fazla Broadway oyununun ışık tasarımını üstlenen Tony Ödüllü Ken Billington'ın yarattığı üç boyutlu tasarım  ışık ve şovu izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. 
 
 
 
ÖZEL KONUK: SEZEN AKSU 
 
Sertab Erener’in dört yıl önce hayal edip gerçekleştirmek için yola çıktığı müzikalin sezondaki ilk gösterisinin özel konuğu Sezen Aksu'ydu. Konser sonunda sanatçı kendisini izlemeye gelen Sezen Aksu'ya: 'Yıllarca onun şarkılarını söyledim. Bu gece özel bir gece beni yanlız bırakmadı' diyerek teşekkür etti. Nil Karaibrahimgil ve Serdar Erener de gösteriyi izleyenler arasındaydı.
 
Seyirciyi zamanda dans ettirmeyi amaçlayan Sertab Erener ile bir sonraki randevu, 16 Ekim akşamı yine Zorlu PSM'de gerçekleşecek. 
 
Etiketler: Sertab Erener  müzikal