Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Plastik Sanatlar » Art!SPACE Gallery’de teknoloji sanatla buluşuyor!

Art!SPACE Gallery’de teknoloji sanatla buluşuyor!

Art!SPACE Gallery’de teknoloji sanatla buluşuyor!29 Ocak 2018 - 03:01
Sanatı sınırlı kaldığı sergi ve gösteri alanları içerisinden çıkarmak ve yaşamın tüm alanına yaymak için değerli sanat eserlerini sanatseverlerle buluşturan 42 Maslak - 42 Shops Art!SPACE Gallery, 8 Şubat’ta “Sanal Devrim” sergisi ile teknolojiyi sanatla buluşturmaya hazırlanıyor.

Uzun yıllardır çağdaş sanattan fotoğrafa birçok kültür-sanat etkinliğine ev sahipliği yapan 42 Maslak - 42 Shops Art!SPACE Gallery’de yer alan Gama Art Gallery’nin yeni sergisi 8 Şubat - 12 Mart tarihlerinde sanatseverlerle buluşacak. Gama Art Gallery’nin “Sanal Devrim” sergisinde Devrim Erbil’in ilk kez teknolojiyle birleşen eserleri yer alacak. Sanatçının eserleri Muse VR yapımıyla sanal gerçekliğe dönüşecek.

 

Dijital teknolojinin gelişmesiyle birlikte dünyanın birçok ülkesinde sanat eserlerinin sergilenmesinde kullanılan sanal gerçeklikle yaratılan görsel şölen, sanatçının 15 yaşında sanata ilk adım attığı, teknolojinin yetersiz kaldığı yıllarda renkli çizgilerle yaratmak istediği efekt çağın önüne geçen bir kaygıydı. Dolayısıyla Devrim Erbil'in Sanal Gerçeklikle tanışması kaçınılmaz doğal bir akıştı. Kendi deyimiyle "Benim renkli çizgilerle yapmak istediğimi burada ışıkta çizgi ve renk olarak üst üste bindiği zaman çok büyük zenginlikler katıyor. Boya bu bağlamda yetersiz kalıyor".

 

Küratörlüğünü Şule Altıntaş’ın yaptığı ’Sanal Devrim’’ sergisi, 8 Şubat - 12 Mart tarihlerinde haftanın her günü 10:00 – 22:00 saatleri arasında 42 Maslak’ta yer alan 42 Shops Art!SPACE Gallery’de görülebilecek.