Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Sahne Sanatları » Bilkent Tiyatro Günleri'ne geri sayım başladı

Bilkent Tiyatro Günleri'ne geri sayım başladı

Bilkent Tiyatro Günleri'ne geri sayım başladı29 Mayıs 2014 - 03:05
Üç yıldan bu yana düzenlenen Bilkent Tiyatro Günleri, bu yıl 2 - 8 Haziran tarihleri arasında ücretsiz gerçekleştirilecek.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Bilkent Tiyatro Günleri 2 - 8 Haziran tarihleri arasında Bilkent Tiyatro Bölümü'nün ev sahipliğinde gerçekleşecek. Türkiye'nin tüm tiyatro bölümlerinin davetli olduğu festivale Isparta'dan Erzurum'a Türkiye'nin dört bir yanından genç tiyatrocular katılıyor.


İlk kez 2012'de düzenlenen Bilkent Tiyatro Günleri'nde yer alan 15 tiyatro bölümünün çok yönlü iletişimiyle, gençler oyunculuğun ötesinde tiyatrocu olma bilinci kazanıyor. Bilkent Kampüsü'nde MSSF binası içinde yer alan Bilkent Tiyatro Salonu'nda gerçekleşen, tiyatroseverlern ücretsiz izleyeceği oyunlara Tunus, Sıhhiye ve Bahçeli semtlerinden servisle ulaşılabilecek.

Bu yıl etkinliğe katılan üniversiteler ve oyunları

Bu yıl Tiyatro Günleri'nde yer alacak etkinlikler arasında MSGSÜ Devlet Konservatuvarı “Dolores Caliborne” ve “Bay Kolpert”; İ. Ü. Devlet Konservatuvarı “Vahşet Tanrısı”; Yeditepe “Kanlı Düğün” ve “Müfettiş”; Kadir Has “Lear”; Kocaeli “Sıradan Bir Hikaye”; Konya “Anna Frank’ın Hatıra Defter”; İstanbul Aydın “Martı”; Eskişehir Anadolu “Yaşlı Bayanın Ziyareti” ve “Pencere”(Öğrenci Projesi); Yeni Yüzyıl “Kocalar Mektebi”; Ankara DTCF “Çehov Kısa Oyunlar”; Maltepe “Yeşil Papapğan Limited” ve Bilkent “3.Sınıf İlişkiler”, “Çıkmaz Sokak Çocukları”, “American Blues” ve “Soytarılar” bulunuyor.

 

Ayrıntılı program için http://www.bilkenttiyatro.com/program.html adresi ziyaret edilebilir.