Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Sinema » Kadıköy Sinema'sı Başka Sinema'ya katılıyor

Kadıköy Sinema'sı Başka Sinema'ya katılıyor

Kadıköy Sinema'sı Başka Sinema'ya katılıyor21 Şubat 2018 - 05:02
Bağımsız ve alternatif filmler göstermesiyle son yıllarda ön plana çıkan Başka Sinema şimdi Kadıköy Sineması'nda.
Elli seneyi aşkındır Kadıköylü sinemaseverlere hizmet veren, kapıları sokağa açılan ve iç tasarımıyla açıldığı dönemde İtalya’dan tasarım ödülüne layık görülen Kadıköy Sinema’sı Başka Sinema’yla beraber alternatif film izlemek isteyenlerin yeni buluşma noktası olacak.
 
1964 senesinde tiyatro olarak tasarlanan salon, 1968 – 1980 seneleri arası kışları sinema olarak hizmet verdi, yaz aylarında da Deve kuşu Kabare Tiyatrosu, Nisa Serezli-Tolga Aşkıner Tiyatrosu, Nejat Uygur ve Dostlar Tiyatrosu’na ev sahipliği yaptı. 320 kişilik büyük salonuna, 2002 senesinde 55 kişilik küçük salonun da eklenmesiyle Kadıköy Sinema’sı hem kapasitesini artırdı hem de izleyicilere sunduğu film sayısını artırma imkanına kavuştu. Yakın zamanda sinema dışında fuaye alanını da galeri ve kafe olarak seyircilerin hoşça vakit geçirebileceği bir yer olarak geliştirmeyi amaçlayan Kadıköy Sinema’sı çok yönlü bir kültür merkezi olarak Başka Sinema filmlerinin takip edilebileceği ve alternatif sinema etkinliklerine ev sahipliği yapan bir mekan olacak.
 
21 Şubat’ta Beni Adınla Çağır / Call Me By Your Name filminin Başka Sinema’yla vizyon galasını yapacak olan Kadıköy Sineması’nın haftalık seanslarına internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.