Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Sinema » Tom Cruise dünya için savaşıyor!

Tom Cruise dünya için savaşıyor!

Tom Cruise dünya için savaşıyor!15 Şubat 2013 - 04:02
TRON Efsanesi’nin yönetmeninden, başrolünü Tom Cruise’un oynadığı yepyeni bir film geliyorYönetmenliğini "Tron" filmi ile akıllarda yer etmiş olan Joseph Kosinski'nin, senaryosunu William Monahan, Karl Gajdusek, Michael Arndt'ın üstlendiği "Oblivion" geleceğin dünyasında verilen bir mücadeleyi konu alıyor.

Yapımcıları arasında 2011 senesinde vizyona giren "Maymunlar Cehennemi: Başlangıç / Rise of the Planet of the Apes"ın yapımcıları Peter Chernin ve Dylan Clark'ın bulunduğu bilim - kurgu / aksiyon filmi, insanlığın büyük yok oluştan önce nasıl koşullarda yaşadığını araştırmakla, dahası yaşayan her hangi bir canlı olup olmadığını bulmakla görevli olan asker Jack'in mücadelesini konu alıyor. Bir yandan insanlığı kurtarmak için mücadele verirken bir yandan da günahlarından arınıp yepyeni şeyler öğreneceği bir yolculuğa çıkan Jack, sevdiği kadını kurtarmak için her şeyi tehlikeye atan bir kahraman olarak seyirci karşısına çıkıyor.

Filmin kadrosunda Tom Cruise'un yanı sıra Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nikolaj Coster-Waldau, Melissa Leo ve Morgan Freeman yer alıyor. Yönetmenin kendi çizgi romanından sinemaya uyarlandığı, kıyamet sonrası bir dünya distopyasına sahip olan film 12 Nisan 2013 tarihinde vizyona girecek.

Filmin Türkçe altyazılı fragmanı;