Milliyet Sanat

Lounge 2012

<< Önceki | Sonraki >>
Lounge 2012 Albüm Adı : Lounge 2012
Sanatçı : Çeşitli Sanatçılar
Şirket : Artist Müzik
Tür : Fusion
Artist Müzik'in Lounge serisinin yeni albümü "Lounge 2012", chill-out türünün bir çok ünlü sanatçısını bir araya getiriyor
Albüm Hakkında Artist Müzik tarafından yayınlanan “Lounge” serisinin devamı olan ‘Lounge 2012’, 3 CD’de Vaya Con Dios, Caro Emerald, Waldeck, Armistice, Parov Stelar, Saint Privat, Holly Golightly ve Federico Aubele gibi sevilen sanatçıların son dönemdeki favori şarkıları yer alıyor.

Ünlü Belçikalı grup Vaya Con Dios “Je l’aime, Je l’aime” ile albümün açılışını yapıyor. Son aylarda ülkemizde de hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşan ve Temmuz ayında Caz Festivali kapsamında İstanbul’da konser veren Caro Emerald “I know that he’s mine” ile müzikseverlerle buluşuyor. Son dönemde radyoların favori şarkıları da ilk kez bir albümde bir araya geliyor, bu şarkılardan bazıları; “City Lights Cry” / Armistice, “Tell me now, So I know” / Holly Golightly, ve “Hurt” ile Parov Stelar albümde yer alıyor. Albümde 80’li yılların favori şarkılarının yepyeni lounge versiyonları da yer alıyor; “When the rain s to fall”, “The Final Countdown” ve “7 seconds” bunlardan bazıları.
Tümü