Milliyet Sanat
Milliyet Sanat »Vitrindekiler »Kitap » Bir Ağaç Gölgesi Gibi Geldi Geçti

Bir Ağaç Gölgesi Gibi Geldi Geçti

<< Önceki | Sonraki >>
Bir Ağaç Gölgesi Gibi Geldi Geçti Kitap Adı : Bir Ağaç Gölgesi Gibi Geldi Geçti
Yazar : Fikret Ünlü
Yayınevi : Doğan Kitap
Tür : Araştırma
Fiyat : -
Bir Ağaç Gölgesi Gibi Geldi Geçti, eğitimci, sporcu, siyasetçi Fikret Ünlü’nün vefat etmeden önce kaleme aldığı anılarından oluşuyor. Fikret ünlü çocukluğundan öğretmenlik yıllarına, bürokrasi ve siyaset yıllarından emekliliğine uzanan yaklaşık yetmiş yıllık uzun bir yolculuğu coşkuyla, kendine has üslubu ve özeniyle anlatıyor. Bir Ağaç Gölgesi Gibi Geldi Geçti, Fikret Ünlü’nün vefatının 1. yılında Doğan Kitap tarafından yayımlandı.
Kitap Hakkında

Hayatı boyunca insandan, doğadan yana olan Fikret Ünlü, mesleki ve siyasi hayatında da olaylara doğadan aldığı bilgelikle yaklaştı. Bu yüzden de Zülfü Livaneli’nin deyimiyle, “siyasete onurlu girdi, onurlu çıktı; Ankara bu Toros çocuğunun temiz ruhunu kirletemedi”.

Zülfü Livaneli’nin sunuşu ve Fikret Ünlü’nün torunu Ömer’e her gün yazdığı yaklaşık 5000 mektuptan bir seçkiyle zenginleşen bu kitap, tamamlanmamış bir hikâye olmakla birlikte Torosların bilge evladına bir saygı duruşu aynı zamanda…

 

“Tanıyan herkesin bildiği gibi temiz yürekli, sporcu; doğaya, sanata, kültüre ve bütün canlılara saygı duyan; yalnız saygıyla da yetinmeyip kişiliğinden taşan bir coşku ve sevgiyle hepsine sahip çıkan, eşine zor rastlanır bir insandı.”

Zülfü Livaneli

 

Tümü