Milliyet Sanat

Gelecek Seneyi Bekle

<< Önceki | Sonraki >>
Gelecek Seneyi Bekle Kitap Adı : Gelecek Seneyi Bekle
Yazar : Philip K. Dick
Yayınevi : Alfa Yayınları
Tür : Roman
Fiyat : -
Eserleriyle, bilimkurgu sinemasının en önemli filmlerinden Blade Runner ve Total Recall gibi yapımlara ilham kaynağı olan, 21. yüzyılın önde gelen bilimkurgu yazarlarından Philip K. Dick’ten, mutsuz evlilikler, uzaylılar, paranoya, uyuşturucular, zamanda yolculuk, intihar ve hayatın anlamına dair bir roman... Dick’in, iki uzaylı uygarlığının arasındaki savaşta kalmış bir Dünya gezegenini anlattığı Gelecek Seneyi Bekle Alfa Yayınları’ndan çıktı.
Kitap Hakkında

İki uzaylı uygarlığın, insanımsı Lilistarlılar ve böceğimsi Reegler arasındaki savaşın ortasında kalmış Dünya gezegeni, bu Dünyanın hastalık hastası lideri Gina Molinari ve savaşta silah olarak kullanılmak üzere tasarlanmış, tek kullanışta bağımlılık yaratan süper uyuşturucu, JJ-180. Doktor Eric Sweetscent mutsuz evliliğinden kaçmak isterken kendini hiç beklenmedik bir biçimde olayların tam ortasında bulur. Üstelik karısı Kathy, kullananları zamanda geçmişe ya da geleceğe götürebilen bu yeni uyuşturucunun bağımlısı olmuştur.

 

Gino Molinari’nin özel doktoru olan Eric Sweetscent çok geçmeden kendini aynı uyuşturucunun bağımlısı olarak, cevapları her şeyi değiştirecek sorularla karşı karşıya bulur.  Dünya gerçekten de savaşta doğru tarafta mıdır? Uyuşturucunun ona gösterdiklerini, gelecekte olanları değiştirebilecek midir? Bu kadar acı varken yaşam yaşanmaya değer midir?

 

Gelecek Seneyi Bekle, mutsuz evlilikler, uzaylılar, paranoya, uyuşturucular, zamanda yolculuk, intihar ve hayatın anlamına dair bir PKD romanı...

Tümü