Milliyet Sanat

Kendimi Ararken Seni Buldum

<< Önceki | Sonraki >>
Kendimi Ararken Seni Buldum Kitap Adı : Kendimi Ararken Seni Buldum
Yazar : Pınar Çelikel
Yayınevi : Artemis Yayınlar
Tür : Roman
Fiyat : -
Gazeteci-yazar Pınar Çelikel’in ikinci romanı Kendimi Ararken Seni Buldum, Artemis Yayınları’ndan çıktı.
Kitap Hakkında

Bir kalp aynı anda kaç kişiyi sever? alt başlığı ile yayınlanan roman bir kadın hikayesinin peşine düşüyor. Bunu yaparken de Hayatımızı seçimlerimiz mi yönlendiriyor? Kader diye bir şey var mı? Kimin için yaşıyoruz? gibi günümüz kadınlarının aklının bir köşesinde hep duran sorulara yanıt arıyor.

Hikaye, kadın-erkek ilişkilerinin en temel konularından biri olan ALDATMA oyununda kadını aldatılan kısmından alıp altadan bölümüne koyuyor.

Acaba bu yer değişimi ortaya mutlu bir tablo çıkarıyor mu?

Mutluluk göreceli ama kitabın satırlarının heyecan ve bol arzu uyandırdığı kesin. Bir yandan da hikayenin içine ister istemez toplum, değerler, anne olmak, alışkanlıklar, hayattan beklentiler, güven duygusu giriyor. İsteseniz de istemeseniz de göz yaşı hikayenin olmazsa olmazı haline geliyor.

 

Şöyle diyor yazar arka kapakta

Hayatınıza kendi seçimlerinizin yön verdiğini mi sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz. Hayat söz dinlemez. Siz sınırlar koyduğunuzu, kararlar aldığınızı, yolunuzu istediğiniz gibi çizdiğinizi sanırsınız ama  o bildiğini okur. Bunu da öyle usul usul, öyle ustaca yapar ki fark etmezsiniz bile… Seçim yaptım sanırsınız. Hatta aklınız seçmediğinizde kalır.

Ece de tıpkı sizin gibi yapıyordu. Çerçevesini kendi çizdiği, pek çoklarının “her şeyi var” dediği bir hayat yaşıyordu. İyi bir aile, anlayışlı bir eş, güzel bir iş, nefis bir ev, onu anlayan arkadaşlar, harika bir çocuk, aynaya baktığında hoş bir kadın… İnsan daha ne ister?

Bu noktaya kolay gelmemişti üstelik. Gençlik maceralarında canı öyle çok yanmıştı ki binbir zorlukla yarattığı güvenli alanından vazgeçmesi olanaksızdı.

Ta ki Deniz ile tanışana kadar.

Eğer bir şey olacaksa olur. Tam zamanında. Onu, engelleme şansınız yoktur. Hatta ertelemekten bile söz edemeyiz.

İşte karlı bir günde Ece ve Deniz karşılaştılar. Tesadüf sandılar.

Sonrası mı? Hayata bıraksalar çok kolay akacakken kendilerine sınırlar koymaya çalıştılar. Hepimiz gibi.

Ama başta demiştim ya hayatın akışını değiştirmek mümkün değildir.

 

Tümü