Milliyet Sanat

Şizofrenik Haller

<< Önceki | Sonraki >>
Şizofrenik Haller Kitap Adı : Şizofrenik Haller
Yazar : Yusuf Öztürk
Yayınevi : Hayy Kitap
Tür : Sağlık
Fiyat : -
Yusuf Öztürk, 'Şizofrenik Haller' adlı ilk romanını beğeniye sundu. Daha önce iki şiir kitabında şiirleri yayınlanan Öztürk, yıllardır hayali olan roman yazarlığına adım atmanın mutluluğunu yaşıyor. Öztürk’ün hazırlıklarını uzun süredir yaptığı kitapta 10 yaşında uğradığı tacizin ardından 59 cinayet işleyen yeni nesil bir seri katilin yaşadıkları anlatılıyor.
Kitap Hakkında

İnsan acısını tarif edemediği gün ölür ya da öldürür!

 

“Öldürdüm onu” dedi. “Kimi?” dedim. “O işte, peşimi bırakmayan adamı” dedi. “Peki, nerde?” diye sordum. “Yukarıda, yatak odasında” dedi soğukkanlı bir şekilde. Hızlıca üst kata çıktım. Baktım yok. Bütün odaları dolaştım, indim aşağıya. “Bulamadın mı? Gömdüm onu…” dedi. Korku filmi sahnesini andıracak bir olaydı yaşadıklarım. Ama mezar benim çocukluğumun en büyük yarasıdır. Bir o kadar da cesaretlendirir beni. Çünkü annem ve babam bana hayvan katili gözüyle bakmasaydı, onlarla kalacak ve buralara hiç gelmeyecektim.

 

Ne yapacağı kestirilemeyen seri cinayetler ustasının şeytani fikir deryasında kulaç atmaya başlayabilirsiniz artık... Yusuf Öztürk yeni bir üslupla, “yeni nesil” bir seri katil tiplemesiyle, Şizofrenik Haller üçlemesinin ilk kitabı ile karşınızda!

 

 

Yusuf Öztürk

1977 yılında Ankara'da doğan Yusuf Öztürk, 1996'da Hollanda'ya yerleşti. 2001-2015 yılları arasında medya sektöründe çalıştı, köşe yazarlığı, gazetecilik, radyo programcılığı yaptı.

 

2015 yılında Türkiye'ye döndü, sanatçı danışmanlığı ve sanatçı menajerliği yapmaya başladı. Halen sanatçı menajerliği yapan yazarımızın, şair ve yazarların eserlerine topluca yer veren Şiir Antolojisi 1 ve Şiir Antolojisi 2 adlı iki ayrı kitapta şiirleri yayımlandı.

 

Şizofrenik Haller Öztürk'ün 25 yıldır beklettiği-demlediği hayallerinin ürünü bir roman ve üçlemenin ilk kitabı.

 

Yusuf Öztürk, bekar ve iki erkek evlada sahip.

 

Tümü