Milliyet Sanat

Vampir Gelin

<< Önceki | Sonraki >>
Vampir Gelin Kitap Adı : Vampir Gelin
Yazar : Dakota Cassidy
Yayınevi : Mona Kitap
Tür : Roman
Fiyat : -
Amerikalı ünlü yazar Dakota Cassidy’in çoksatar serisi The Accidentals, “Paronormal Aşklar” adıyla nihayet Türkçede...
Kitap Hakkında

30’dan fazla kitap yazan Cassidy, yazdığı aşk romanlarında sıra dışı ve özgür kadın karakterler yaratmasıyla ünlüdür. Paranormal Aşklar serisinde ise “sıradan” ve “normal” NewYorklular kadar kurt adamdan, vampire, zombiden bedenine şeytan girmiş bir insana varana dek, paranormal dünyanın tüm figürleri adeta resmi bir geçit yapıyor. Cassidy’in hınzır ve zeki üslubuyla yarattığı üç kız arkadaş; Marty, Nina ve Wanda’nın ne olursa olsun sarsılmayan dostlukları ve güçlü karakterleri ise dikkat çekiyor. Serinin üçüncü kitabı olan Vampir Gelin; üç kız arkadaştan en romantik olan Wanda’nın kaslı vücudu ve esprileri ile herkesin başını döndüren esrarengiz Mr. Heath ile tanışmasından sonra paranormal dünyanın tam da göbeğine düşmesini anlatıyor.

 

Dakota Cassidy’den romantizm, mizah ve paranormalliği bir araya getiren harika bir seri: PARANORMAL AŞKLAR

 

Yakışıklı, asil bir erkek Heath Jefferson ve ona sadık, yaşlı ve hazırcevap uşağı Mr. Archibald...  Wanda için böyle bir ikili ile tanışmak birkaç ay öncesine kadar belki sadece bir kamera şakası olabilirdi. Ancak Wanda, paranormal dünyanın kodlarını çoktan öğrenmişti! Vampirler âşık oluyor, kurtadamlar sevgili kıskançlığından dolunayda kavga edebiliyordu. En yakın arkadaşları Nina ve Marty vampir ve kurtadama dönüşen, yetmezmiş gibi kendisine ciddi bir hastalık teşhisi konulan genç kızın “ölüm” ve “ölümsüzlük” kavramlarını sorguladığı günlerde, kalbinin ritmi de değişmişti. Arkadaşlarının deyimiyle “Hiç kimseyle flört etmeyen ve aşk romanlarını her an yayından kaldırılacaklarmış gibi tutkuyla okuyan” bu romantik kızın başı beladaydı. Bobbie-Su kozmetik şirketinde verilen bir partiye gelen ve renk paletindeki mucizeleri ile –yoksa çapkın gözleriyle mi desek- tüm kızları kendine hayran bırakan Heath Jefferson, Wanda’nın yaşamına bir meteor gibi düşüverecektir!

 

DAKOTA CASSIDY

Dakota Cassidy,  otuzdan fazla çoksatar eser yazmış Amerikalı yazardır. Romanları paranormal başlıklar ve  modern bir romantizm içerir.  Mizahi bir üslubu vardır. İki oğlu ve eşiyle, halen Portland’da yaşamaktadır.

 

Daha önce yayımlanmış romanları:

Tatlı Isırık,

Kurtadama Âşık Oldum,

Tümü