Milliyet Sanat

Yıldızlar Mektup Yazar

<< Önceki | Sonraki >>
Yıldızlar Mektup Yazar Kitap Adı : Yıldızlar Mektup Yazar
Yazar : Nazlı Eray
Yayınevi : Everest Yayınları
Tür : Roman
Fiyat : -
Fantastik Edebiyatın önemli ismi Nazlı Eray’dan şaşırtıcı, düşlerle yüklü, gerçeğin içinde ve fantezinin doruklarında bir roman; Yıldızlar Mektup Yazar Everest Yayınları’ndan çıktı.
Kitap Hakkında

Üstünde eski Avusturya İmparatoriçesi Elisabeth’in resmi bulunan çakmakla yakılan bir sigaranın dumanlarında başlayan romanın coğrafyası Viyana’yı, Berlin’i, Amerika’yı; Bodrum yolundaki ‘Yalnızlıklar Ormanı’nı; geçmişi ve bugünü; Viyana gecelerinde Dr. Sigmund Freud’un yaptığı rüya analizleri ile insan ruhunu kapsayan geniş bir alana yayılıyor. Malta’da şehit düşmüş Boyabatlı Tayyareci Nuri Bey, ormandaki ‘Soğuk Savaş Ustası’, evin duvarındaki Japon Noh Tiyatrosu’na ait bir eleştirmen maskesi; Mayerling Av Köşkü’nde sevgilisi Marie Vetsera’yı ve kendini vurmak üzere olan Arşidük Rudolf von Hapsburg, striptizci Melanie, billur sesi ile 1938 Berlin kabarelerinden fırlayan Rosita Serrano ve diğerleri…

 

Nazlı Eray, tarihin kalın tozunu üfleyip onu aydınlık, pırıltılı, gizemli ve şaşırtıcı bir şekilde gözümüzün önüne seriyor.

Tümü