Milliyet Sanat
Milliyet Sanat »Vitrindekiler »Kitap » Gücenmedim Dersem Yalan Olur

Gücenmedim Dersem Yalan Olur

<< Önceki | Sonraki >>
Gücenmedim Dersem Yalan Olur Kitap Adı : Gücenmedim Dersem Yalan Olur
Yazar : Başak Buğday
Yayınevi : İthaki Yayınları
Tür : Roman
Fiyat : -
“Ihlamur Günlükleri”nin yazarı Başak Buğday’ın ikinci kitabı “Gücenmedim Dersem Yalan Olur”; ‘gülmekten gözlerimizi yaşartırken içimizdeki o eski yaraya dokunuyor…’
Kitap Hakkında

“Pazar günleri konser programını yönetmesi ve yaşça benden çok çok büyük olması dışında hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Şimdi olsa internete girer, sabah kahvaltıda kaç zeytin yediğinden; geçen sene tatilde giydiği lacivert mayosunu kaç liraya aldığına kadar her şeyi, iki dakikada öğrenebilirdim ama o zaman internet falan yok. Arama motoru olarak ansiklopedi kullandığımız yıllar. Biri hakkında bilgi sahibi olmamız gerektiğinde mahallede tahkikat yaptırmak dışında başka olanağımız da yok. İşte, Hikmet’i bu mümkünsüzlükler içerisinde; fakat kalbimin tüm imkânları ile seviyordum.”

“Ihlamur Günlükleri”yle tanıştığımız ve 2014’ten bu yana da OT Dergi’de yazılarıyla bildiğimiz Başak Buğday’ın ikinci kitabı “Gücenmedim Dersem Yalan Olur” İthaki Yayınları’ndan çıktı.

“İki insan ayrılınca bütün o hatıralar ve hayaller ne oluyor? Uzayın sonsuzluğunda mı kayboluyor, ‘Biri sana biri bana,’ diyerek her iki tarafa taksim mi ediliyor?” cümlesiyle açılışını veren roman; “Altın günlerindeki kısırın gücüne, karne hediyesi bisiklete atlayıp evden kaçılabileceğine, radyonun içindeki küçük insanlara ve dünyanın, çekirdek yiyerek gidilebilen; mahallenin o en uzak köşesi kadar büyülü bir yer olduğuna inananlara; hâlâ inanlara...” nidasıyla okuyucusuna selamını veriyor.

 

Gücenmedim Dersem Yalan Olur / İthaki Türkçe Edebiyat

Yazar:Başak Buğday

Yayıma Hazırlayan:Burak Albayrak

Sayfa:277

Tümü