Milliyet Sanat

Taze Başlangıç

<< Önceki | Sonraki >>
Taze Başlangıç Kitap Adı : Taze Başlangıç
Yazar : Dicle Keskinoğlu
Yayınevi : Mona Kitap
Tür : Roman
Fiyat : -
Genç yazar Dicle Keskinoğlu, yaşamında yer alan ve iz bırakan aile büyüklerini, akrabalarını, arkadaşlarını, çevresindeki yakınlarını, dostlarını ve sanatçıları anlatırken hatıra edebiyatının fevkalade değerli bir örneğini yaratmış.
Kitap Hakkında

Beşikte Durduğu Gibi Durmuyor, kitabıyla binlerce okurun kalbine yerleşen ve çoksatanlar listesine yerleşen Dicle Keskinoğlu, merakla beklenen yeni romanında bu kez bir genç kızın isyan ve arayışlarını anlatıyor. Kahramanımız Zeynep 21 yaşındadır. Ne olmak istediğine karar vermesi gereken bir yaşta, çekirdek ailesinde göremediği güven ve aidiyet hissini bulabilme ümidinin peşinde, henüz kim olduğundan bihaberdir. Zeki ve erdemli bir genç olmasına rağmen, vizyonunu daraltan “aynı”lıkların gölgesindeki hayatından uzaklaşmak istemez.

Zeynep, yanlış arkadaşlık ilişkilerinden yara alır. Bu süreçte olaylar üst üste geldiği için okulunu bırakmaya karar verir. Psikoloğu, bir nevi reçete niyetine, hayatına “taze başlangıç”ların girmesineizin vermesini, farkılılıklardan korkmamasını öğütlemiştir. Ancak bu “taze” başlangıçlar pek de planladığı gibi olmayacak, Zeynep yepyeni bir camiada dostluğun ve sevginin gücünü öğrenecektir. Kimliğini bulamayan, yolunu kaybeden, hayattan soğuyan bir genç bir kızın, yaşlılarla kurduğu dostluğun, yer yer esprili, yer yer duygusal bir biçimde anlatıldığı Taze Başlangıç, bu yılın en samimi ve duygusal kitaplarından biri olmaya aday.

Tümü