Milliyet Sanat

Kent - Geceyi Kaçırma

<< Önceki | Sonraki >>
Kent - Geceyi Kaçırma Albüm Adı : Kent - Geceyi Kaçırma
Sanatçı : Kent
Şirket :
Tür : Pop
2002 yılında Abdullah Bülbül ve Seçkin Ara tarafından kurulan KENT grubu yepyeni albümü “Geceyi Kaçırma” ile sıkı bir geri dönüşe hazırlanıyor. Arpej Yapım etiketi ile müzikseverlerle buluşan albümde 6 parça bulunuyor.
Albüm Hakkında
"2000'lerin başında biraraya gelen ikili Abdullah Bülbül ve Seçkin Ara, ilk olarak kampüs konserleriyle üniversite öğrencilerinin beğenisini kazandı. Şimdilerde "Geceyi Kaçırma" adlı yeni EP'lerini tamamlamanın heyecanını yaşayan topluluk, pop ve rock çatısı altında modern şehrin insanlarına odaklanan yeni hikayeler anlatıyor. EP'de usta müzisyen İlhan Şeşen imzalı iki şarkı yer alıyor. Caz sanatçısı Della Miles destekli düet parçası Yalan da mutlaka dinlemeniz gereken şarkılar arasında..."
 iTunes Editör Yorumu
 
 
 
Michael Jackson Ve Whitney Houston’ın Vokalistinden Düet
 
Kent, “Geceyi Kaçırma” albümünün ilk klibini uzun yıllar Michael Jackson ve Whitney Houston başta olmak üzere birçok sanatçının vokalistliğini yapan Della Miles ile birlikte düet yaptıkları “Yalan” isimli parçalarına çektiler. Albüme adını veren “Geceyi Kaçırma” ve “Hiç Sanmam” şarkılarının söz ve müziği ise İlhan Şeşen’e ait.
 
 
Kent Hakkında;
 
Kuruluş yıllarında üniversitelerde ve mekanlarda konserler verdi. 2005 yılında bünyesine üflemeli vurmalı enstrümanları katarak çeşitli müzik festivallerinde sahne aldı. İlk yıllardan beri beste çalışması yapan grup 2007 yılında Badbukalemun adıyla katıldığı AVEA Patlıcan Müzik yarışmasında “Ne Kadar Mutlu” isimli şarkısıyla Türkiye birincisi oldu. Sonrasında Abdullah Bülbül ve Seçkin Ara “Kent” ismi ile müzik hayatlarına devam ederek 2010 yılında albüm çalışmasına başladılar. Doğru zaman dedikleri 2012’de Kent, “Ne Kadar Mutlu” albümüyle müzik severlerin karşısına çıktı. Albümdeki şarkıların 3 tanesini kliplendirdi. Bu süreci tamamlayan grup 2015 de başladığı yeni çalışmalarını ı bitirdi. İlhan Şeşen’den 2 şarkının ve dünyaca ünlü başarılı müzisyen Della Miles ile birlikte yapılan düetin de bulunduğu yepyeni albüm Geceyi Kaçırma dijital platformlarda yerini aldı.
 
Etiketler: Geceyi Kaçırma  Kent
Tümü