Milliyet Sanat
Milliyet Sanat »Yazarlar » Sevin Okyay | En heyecanlı yerinde kesiliyor

En heyecanlı yerinde kesiliyor

23 Kasım 2012 - 06:11 | Ceylan Özçelik'in sunduğu "En Heyecanlı Yeri", Özçelik'in yerleştirildiği film animasyonlarıyla da ilgi çekiyordu.
Ceylan Özçelik'in sunduğu, Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu sinema programı "En Heyecanlı Yeri", bu hafta sona eriyor...
Esas sezon açıldı. Merakla beklediğimiz filmler vizyona girıyor, heyecanlanır, sevgili yönetmenlerimiz ve oyuncularımıza kavuşma sevinci içindeyiz. Ama sinema dünyamız bir yandan da kayıplar yaşıyor. SİYAD üyesi, Antalya’dan jüri arkadaşım Ceylan Özcelik’in sunduğu sinema programı "En Heyecanlı" Yeri de bunlardan biri. Ceylan’ın deyişiyle, “2003'te bir Temmuz vakti Skyturk'te başlayan En Heyecanlı Yeri, bu hafta 471. bölümüyle televizyon serüvenine son veriyor”. Böylece en uzun soluklu sinema programımız da veda ediyor.

Ceylan, “Bu programa katkıda bulunan, konuk olan, rast geldiğinde seyreden, ister dostlarla sofrasında ister mecrasında hakkında iki kelam eden herkese canı gönülden teşekkürler...” demiş. Eh hepimiz, karınca kararınca katkıda bulunmuş, onun davetine uyarak programa zaman zaman severek katılmıştık.

İnsan kendi programına veda edermiş gibi oluyor. Bir vakitler beş yıla yakın süreyle TRT2’de “Ve Sinema”yı yazıp sunmuş biri olarak, onun halini çok iyi anlıyorum. Ancak şu noktada hemen belirteyim ki, “Ve Sinema”nın yaratıcısı aslında; kamera görünce kızılderili gibi “Ruhumu çalıyorsunuz,” diye bağıran birini ehlileştiren, bu ‘yılan gözlü’ yaratığa alıştıran şahıs, yönetmenim Binnur Kılınçkaya’ydı.

Ceylan Özçelik & Cengiz Şahin yapımı EHY cumartesileri 10:15 pazarları 11:10’de Skyturk’te yayınlanıyordu. Bu haftasonu yayınlanacak son bölümlerinde Tuncel Kurtiz'le Gezici Festival'den sinema sevdasına ve sinema salonlarının tek tek kapatılmasına uzanan bir sohbetleri olacak. Erden Kıral'dan "Yük"ün yapım yolculuğunu dinleyeceğiz. "En Heyecanlı Yeri"nin veda bölümü, 24 Kasım Cumartesi saat 10:15'te ve 21:10'da Skyturk360'ta yayınlanacak. Yazık, çok özleyeceğiz...

Sinema salonlarının tek tek kapatılması deyince aklımıza hemen, yeniden kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Beyoğlu Sineması geliyor. Gerçi onca yıldır pek çok yönetmen keşfettiğimiz, film izlediğimiz Beyoğlu’na ayrı bir yazı ayırmaya niyetliyim ama, sırası gelmişken bir sözünü edeyim dedim. Ona da veda etmek istemeyiz. Sevdiklerimizden ayrılmak zor oluyor.