Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Edebiyat » 2017'nin en çok satan kitapları belli oldu

2017'nin en çok satan kitapları belli oldu

2017'nin en çok satan kitapları belli oldu18 Aralık 2017 - 11:12
Kitap satış kanallarında inceleme yapan Ajans Press, 2017 yılının en çok satan kitaplarını açıkladı.
Ajans Press’in Kitap Yurdu, Idefix ve D&R’dan elde ettiği bilgilere göre yılın en çok satan kitabının Zülfü Livaneli’nin “Elia ile Yolculuk” olduğu belirlendi.
 
Livaneli’yi Yuval Noah Harari’nin Hayvanlardan Tanrılara Sapiens isimli kitabı takip etti. Stefan Zweig’ın Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu isimli kitabı en çok satan üçüncü kitap olurken yine Stefan Zweig’ın Olağanüstü Bir Gece kitabı dördüncü sırada yer aldı. Zülfü Livaneli’nin ocak ayında yayımlanan Huzursuzluk kitabı en çok satan beşinci kitap oldu. Azra Kohen’in fantastik-kişisel gelişim türündeki kitabı Aeden en çok satan yedinci kitap olurken, Stefan Zweig’ın modern klasikleri dizisi içerisinde yer alan Bir Çöküşün Öyküsü sekizinci, Paulo Coelho’nun Simyacı kitabı en çok satanlar listesinde dokuzuncu, Sabahattin Ali’nin ve Türk edebiyatının kült eserleri arasında yer alan Kürk Mantolu Madonna ise 2017 yılının en çok satan onuncu kitabı oldu.
 
?Ajans Press ve PRNet’in medya analizinde kitap konulu 130 bin 217 haber çıkışı tespit edilirken, Türkiye’nin en çok kitap okuyan ilinin Ankara, Urfa ise en az kitap okuyan il oldarak açıklandı. Öne çıkan bir diğer başlık ise Türkiye’deki bireylerin kitap okumak için günde sadece ortalama bir dakika ayırdığı belirtildi.