Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Edebiyat » 64. Sait Faik Hikaye Armağanı başvuruları başladı

64. Sait Faik Hikaye Armağanı başvuruları başladı

64. Sait Faik Hikaye Armağanı başvuruları başladı25 Ocak 2018 - 03:01
Sait Faik Abasıyanık anısına her yıl bir öykücüye verilen ve bu yıl 111’inci kez gerçekleşecek olan Sait Faik Hikâye Armağanı’na başvurular başladı.
Darüşşafaka Cemiyeti ve İş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle düzenlenen 64. Sait Faik Hikâye Armağanı Seçiciler Kurulu Doğan Hızlan’ın başkanlığında toplanacak Hilmi Yavuz, Nursel Duruel, Jale Parla, Murat Gülsoy, Metin Celal ve Beşir Özmen’den oluşuyor.
 
Yarışmaya katılacak hikâye kitapları, 2017 yılında yayımlanmış olmalı. Daha önce herhangi bir ödül almamış ve daha önce aynı armağanı kazanmış yazarlar yarışmaya katılamayacak. Yarışmaya katılacak yazarların, başvuru yapacakları hikâye kitabından on (10) nüshayı başvuru dilekçesi ile birlikte, 9 Mart 2018 Cuma günü Saat 17.00’a kadar Darüşşafaka Cemiyeti, Kurumsal İletişim Birimi, Darüşşafaka Cad. No:5/9 34457 Maslak / İstanbul adresine teslim etmesi gerekiyor.
 
?Seçiciler Kurulu tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından, sonuçların bu yıl mayıs ayı içinde açıklanacak. Ödül bugüne kadar Haldun Taner, Orhan Kemal, Necati Cumalı, Adalet Ağaoğlu, Ayşe Kulin, Selim İleri, Oya Baydar, Bilge Karasu, Yekta Kopan, Mehmet Zaman Saçlıoğlu ve geçen yıl En Eski Yüz adlı kitabıyla Pelin Buzluk’a verilmişti.