Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Edebiyat » Milliyet Sanat Kitap Günleri bugün başlıyor!

Milliyet Sanat Kitap Günleri bugün başlıyor!

Milliyet Sanat Kitap Günleri bugün başlıyor!02 Aralık 2017 - 12:12
Bugün saat 10.00'da başlayacak ve 10 Aralık'a kadar sürecek etkinlikte okurlar yayınevleriyle ve değerli yazarlarla bir araya gelecek
Beyoğlu bugün, kitap fuarının Tepebaşı'nda olduğu, semtin edebiyatı ağırladığı zamanlara, Demirören İstiklal'deki Social İstanbul'da düzenlenecek Milliyet Sanat Kitap Günleri ile dönüyor. Social İstanbul, içinde yaşadığı kentin kültürel, doğal ve tarihsel renklerini, tüm katmanlarıyla kucaklayan; bir etkinlik, sanat ve fuar alanları bütünü.
 
10 Aralık’a kadar devam edecek olan Kitap Günleri, Milliyet Sanat dergisinin 45. yıl kutlamaları kapsamında dokuz gün boyunca kitap ve sanatseverleri ağırlayacak. Türkiye’nin çok sayıda önemli yayınevinin birçok kitabı okurla buluşurken aralarında Selim İleri, Ahmet Ümit, Ayşe Kulin, Serhat Yabancı, Eftalya, Işık Öğütçü, Irmak Zileli, Duygu Batu, Ekrem Ataer, Toprak Işık, Hicabi Demirci, Aşkın Güngör, Mehmet Atilla, Nazif Ay, Sadık Usta, Sema Akkoyun, Baheddin Karahasanoğlu, Yalçın Sadak, Çerkez Karadağ, Özlem Yarkın ve Vedat Yeniçeri’in de olduğu yazarlar Milliyet Sanat Kitap Günleri’nde kitaplarını imzalayacaklar.
 
45 yıllık yolculuk
 
Fuarda ayrıca Türkiye'nin en köklü sanat yayını olan Milliyet Sanat'ın 45 yılını anlatan, Prof. Hüsamettin Koçan'ın hazırladığı 'Her Zaman Sanat' adlı bir dokümanter sergi de ziyaretçilerin karşısında olacak. Milliyet Sanat Kitap Günleri'ne gelen okurlar dokuz gün boyunca kitaplarla hasret gidermekle kalmayacak, sanatla da  buluşma fırsatı yakalayacak.