Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Edebiyat » Türk-Amerikan Şiir Günleri gerçekleşti

Türk-Amerikan Şiir Günleri gerçekleşti

Türk-Amerikan Şiir Günleri gerçekleşti22 Ekim 2018 - 01:10
Türk ve Amerikalı şairlerin katılımıyla 16-17 Ekim tarihlerinde gerçekleşen Türk Amerikan Şiir Günleri, edebiyatseverleri, Türk ve Amerikan çağdaş şiir dünyalarıyla buluşturdu.

Şair Efe Duyan ve Gökçenur Ç. tarafından yaratılan Türk Amerikan Şiir Günleri, konuk ettiği değerli Amerikalı yazarlarla dinleyicilerin yeni sanatsal dünyalarla buluşması için olanak yaratıyor. Türk ve Amerikan kültürlerinin iç içe geçtiği etkinlikte, ABD’li şairler Clifford Endres, Lloyd Schwartz, Mel Kenne, Shadab Zeest Hashmi’nin yanı sıra Türk şairler Cüneyt Uzunlar, Gülten Yalmanbaş, Nihat Özdal, Nurduran Duman da şiirlerinden birer seçki sundu; etkinlikler Çağla Meknuze, Kuzey Topuz ve Tunca Çaylant moderatörlüğünde gerçekleşti.

 

Gecenin sonunda ayrıca etkinliğin onur konuğu, Pulitzer ödüllü şair, akademisyen ve eleştirmen Lloyd Schwartz’ın Türkçeye çevrilen kitabı Minik Öpücükler’in tanıtımı gerçekleşti.

 

ABD Ankara Büyükelçiliği’nin desteğiyle gerçekleştirilecek festivalin sanatsal içeriğini Çevrimdışı İstanbul Dergisi organizasyonunu ise BİLSAS üstlendi.