Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Plastik Sanatlar » "22. Afife Tiyatro Ödülleri" adayları açıklandı

"22. Afife Tiyatro Ödülleri" adayları açıklandı

"22. Afife Tiyatro Ödülleri" adayları açıklandı  10 Nisan 2018 - 10:04
Toplam 11 ana, 4 özel kategoride verilecek ödüller, 14 Mayıs'ta Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak .
 "Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri"nin aday isimleri  belirlendi. 
 
Toplam 11 ana, 4 özel kategoride verilecek ödüller, 14 Mayıs'ta Haliç Kongre  Merkezi'nde gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak. Muhsin Ertuğrul Özel  Ödülü Yücel Erten'e, Haldun Dormen Özel Ödülü "Bir Baba Hamlet" oyununa, Yapı  Kredi Özel Ödülü ise Tijen Par'a verildi. 
 
 
    Adayların açıklandığı basın toplantısı, Yapı Kredi Afife Tiyatro  Ödülleri İcra Kurulu Başkanı Salih Başağa, jüri başkanı Prof. Dr. Merih Tangün ve  sanatçı Haldun Dormen'in ev sahipliğinde, bir otelde gerçekleştirildi. Muhsin Ertuğrul Özel  Ödülü Yücel Erten'e, Haldun Dormen Özel Ödülü "Bir Baba Hamlet" oyununa, Yapı  Kredi Özel Ödülü ise Tijen Par'a verildi.
 
  
    Ödüller 14 Mayıs'ta verilecek
 
 
    "Yılın En Başarılı Oyunu" kategorisinde, B Planı'nın sahnelediği  "Yuva", Baba Sahne'nin "Bir Baba Hamlet", Bakırköy Belediye Tiyatroları'nın  "Terör", Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu'nun "Zabel", İstanbul Devlet  Tiyatrosu'nun da "Romeo ve Juliet" oyunu aday olarak gösterildi.
 
  
    "Yılın En Başarılı Yönetmeni" adayları arasında, "Mutluyduk Belki  Bugüne Kadar" oyunu ile Ahmet Sami Özbudak, "Romeo ve Juliet" oyunu ile Dejan  Projkovski, "Bir Baba Hamlet" oyunu ile Emrah Eren, "Terör" oyunu ile Nurkan  Erpulat, "Yuva" oyunu ile Sami Berat Marçalı bulunuyor.
 
 
    "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" kategorisinin adayları ise "Zabel"  oyunu ile Aysel Yıldırım, "Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit" oyunu ile Nezaket Erden,  "Yuva" oyunu ile Özlem Zeynep Dinsel, "Martı" oyunu ile Tilbe Saran, "Arzu  Tramwayı" ile Zerrin Tekindor olarak belirlendi.
 
  
    "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" kategorisinin adayları ise  "Mutluyduk Belki Bugüne Kadar" oyunu ile Deniz Karaoğlu, "He-Go" oyunu ile Halil  Babür, "Bir Baba Hamlet" oyunu ile Murat Akkoyunlu, "Tac'ın Nöbetçileri" oyunu  ile Murat Eken, "3. Richard" oyunu ile Yiğit Sertdemir oldu.
 
  
    Özel ödüller
 
 
    Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri jürisi, Muhsin Ertuğrul Özel  Ödülü'nün Yücel Erten'e, Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü'nün "Yuva" isimli oyunuyla  Sami Berat Marçalı'ya verilmesini kararlaştırdı.
 
 
    Haldun Dormen Özel Ödülü'nü, "Bir Baba Hamlet" oyunu kazanırken, Yapı  Kredi Özel Ödülü'nü, tiyatroya yaptığı katkılar nedeniyle Tijen Par aldı.
 
 
    Toplam 11 ana, 4 özel kategoride verilecek ödüller, 14 Mayıs'ta Haliç  Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak.