Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Plastik Sanatlar » Bir tık'la koleksiyoncu olabilirsiniz

Bir tık'la koleksiyoncu olabilirsiniz

Bir tık'la koleksiyoncu olabilirsiniz01 Ağustos 2017 - 02:08
Artam Antik A.Ş. Müzayede Evi online satışla bir müzayede gerçekleştiriyor. Müzayedede Bedri Rahmi Eyüboğlu'ndan Nuri İyem'e çok sayıda sanatçının eseri yer alıyor
Yaz sıcağında dışarı çıkmak zor. Antik A.Ş. Müzayede Evi tam da buna göre bir müzayede düzenliyor. Online satış sistemi ile gerçekleştirilen müzayede ile yaz aylarında müzayede sezonunun kapalı olduğu sırada sanatseverler için eserlerle buluşma fırsatı sunuluyor. Artam Antik A.Ş. müzayede evi online satış sistemi ile yaz aylarında müzayedelere devam etmiş oluyor. Tablolar, antikalar ve mobilyaların satışa sunulduğu yeni müzayede 5 Ağustos tarihine kadar devam ediyor. 
Bedri Rahmi Eyüboğlu, Avni Arbaş, Nuri İyem, Şükriye Dikmen, Komet, Alev Ebuzziya, Mehmet Pesen, Fikret Otyam, Mustafa Ayaz, Adnan Turani, Cihat Burak, Yiğit Yazıcı, Ali Atmaca, Memduh Kuzay, Fikret Öztürk, Avni Arbaş, Nedim Günsür'ün aralarında bulunduğu sanatçıların imzalı eserlerin yanı sıra Fahrelnissa Zeid'in 1972 tarihli bir sergi afişi de müzayedede dikkat çekiyor. Sanat eserlerinin yanı sıra gümüş, porselen, cam objeler, halılar ve İngiliz mobilyalar da online müzayede ile satışa sunuluyor. 
 
 
Facebook takipçileri arttı
 
İnternet üzerinden oluşan ilginin yüksek olduğunu, facebook takipçilerinin 110 binin üzerine çıktığını belirten Antik A.Ş. yönetim kurulu üyesi Olgaç Artam “4,000’e yakın sanatsever online müzayede katılımı için üyeliklerini aktif hale getirdi. Sistemimiz her müzayedede kendini geliştiriyor. Alıcıların verdikleri teklifleri takip eden ve otomatik olarak alıcı adına maksimum fiyata kadar teklif veren 'Proxy bidding' sistemini ilk kez sanat müzayedelerinde kullandık ve çok olumlu tepkiler aldık. Aynı şekilde “Maksimum Teklif” ve müşteri bilgilerinin şifrelenerek saklanması, 2048 bit SSL ile şifrelenmiş yazılımı ile müşteri kredi kartı bilgisi kayıt etmeden işlem yapabilen çevrimiçi ödeme sistemi ve favori sanatçıları takip sistemlerimiz ile kullanıcıların güven ve rahatlık içinde alım yapmalarını amaçlıyoruz” diyerek müzayedeye olan ilgili anlatıyor. Müzayede evinin web sitesine girildiğinde ise müzayedeye her saniye artan ilgi rakamlarla görülebiliyor.
 
Artam Antik A.Ş. uzmanlarının onay ve sertifikasına sahip eserler 1 - 4 Ağustos tarihlerinde Antik A.Ş. salonlarında görülebiliyor. Online kataloglara erişim, üyelik aktivasyonu ve detaylı bilgi için:  www.artam.com