Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Sahne Sanatları » Hukuk Fakültesi öğrenciler Zengin Mutfağı'nı izledi

Hukuk Fakültesi öğrenciler Zengin Mutfağı'nı izledi

Hukuk Fakültesi öğrenciler Zengin Mutfağı'nı izledi18 Nisan 2019 - 12:04
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencileri, öğretim üyesi Prof. Dr. Bahadır Erdem ile birlikte 17 Nisan Çarşamba günü usta oyuncu Şener Şen’in başrolünü üstlendiği “Zengin Mutfağı” adlı tiyatro oyununu izlemeye götürdü.

"İyi insan olmadan iyi bir hukukçu olunmaz. Sanat insanı iyileştirir" düsturu ile İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır Erdem, 9 yıldır öğrencilerini bitirme hediyesi olarak, her yıl bir tiyatro oyununu birlikte izliyor.

Bu yıl ise usta oyuncu Şener Şen’in baş rolünü üstendiği “Zengin Mutfağı”nı izlemeleri adına öğrencileri için özel bir seans düzenlenmesini sağlayan Erdem, şunları söyledi:

“Sanatın insan hayatı üzerinde çok büyük etkisi olduğunu unutmamalıyız. Çünkü sanat, farklı bakış tarzı gelişmesinde, kişiliğin ve düşüncenin şekillenmesinde önemli bir araç.Tiyatro; insanlık tarihi boyunca insana insanı insanla anlatan ve bir hukukçu için en önemli, olmazsa olmaz, düşünen ve eleştiren bakış açısını insana kazandıran sanattır. İyi bir hukukçu önce kendisine, kendi fikirlerine daha sonra da topluma, düzene ve hukuka özgürce düşünerek ve dürüstçe eleştirerek yaklaşmak zorundadır. Toplum ve hukuk düzeni ancak bu şekilde ilerler."