Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Sahne Sanatları » Müzeyyen müzikali perdelerini açıyor

Müzeyyen müzikali perdelerini açıyor

Müzeyyen müzikali perdelerini açıyor07 Şubat 2018 - 09:02
Kerki Production ve Solfej Organizasyon iş birliği ile 16 Şubat'ta Maslak Uniq Hall'da ilk kez seyirci ile buluşacak olan ''Müzeyyen'' 8 Şubat'ta gerçekleştirilecek gala gecesi ile perdelerini açıyor...

Tamamı özel davetlilerden oluşacak binin üzerinde seçkin ismin katılması beklenen prömiyerin hazırlıklarında ise son aşamaya gelindi. Önceki gün gerçekleştirilen son provalarda basın mensuplarının karşısına çıkan Şevval Sam, ''Bu benim için her şeyden öte bir vefa projesiydi. Bu projeyi hayata geçirmemizde katkısı olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hayatımın en anlamlı günlerini yaşıyorum.'' sözleri ile duygularını dile getirdi.

 

Muhabirlerin sorularını yanıtlayan sanatçı Şevval Sam, bu projenin aynı zamanda bir dizi olup olamayacağını soran bir gazeteciye ise; ''Söz konusu Müzeyyen ise; kitap da olur, dizi de, film de, roman da... O her şeyin en iyisini ve en güzelini hak eden biriydi. Bizde bir ayı aşkın bir süredir her şeyin en iyisi için hazırlanıyor, emek harcıyoruz. İnşallah izleyenlerde keyif alacaklardır.'' sözleri ile yanıt verdi.

 

Sahnede bir takım sürprizlerin de olacağının altını çizen ve Müzeyyen Müzikali'nin son derece özgün bir proje olduğuna dikkat çeken başarılı sanatçı, ''Bizi izlemeye gelen misafirlerimiz, Türkiye'de sanatın ve hayatın en önemli dönemlerine şahitlik etmiş büyük bir ustayı Şevval Sam'ın yorumu ile izleyecekler. Burada dikkat çekmek istediğim en önemli hususlardan biri de bu.'' sözleri ile proje hakkında kısa kısa bilgiler verirken, Müzikal'in en kısa sürede İstanbul dışında da sahneleneceğinin müjdesinin de vermeyi ihmal etmedi.