Milliyet Sanat
Milliyet Sanat »Vitrindekiler »Albüm » Dünya Sahnesinde Genç Müzisyenler 2

Dünya Sahnesinde Genç Müzisyenler 2

<< Önceki | Sonraki >>
Dünya Sahnesinde Genç Müzisyenler 2 Albüm Adı : Dünya Sahnesinde Genç Müzisyenler 2
Sanatçı : Güher ve Süher Pekinel
Şirket :
Tür : Klasik
Güher ve Süher Çetiner'in, temellerini 2010 yılında attıkları bu proje, genç müzisyenlere Dünya'ya açılma şansı veriyor
Albüm Hakkında

Beş yıldan bu yana Güher ve Süher Pekinelin yönetiminde gerçekleşen, ülkemizde dünya çapında sanatçıların yetişmesini amaçlayan "Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler" projesinin ikinci CD ve DVDsi Lila Müzik tarafından yayınlandı.
Güher & Süher Pekinelin proje koordinatörlüğü ve müzik prodüktörlüğünü yaptığı "Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler 2" başlıklı CD ve DVD kayıtları, müzisyenlerin 2014 Mart ayında, Zürih - Tonhalle Salonunda verdikleri ve büyük yankılar uyandıran konserleri sırasında yapıldı.
Beethoven, Schumann, İlhan Baran, Mendelssohn ve Piazzollanın eserlerinin yer aldığı albümün kitapçığında yer alan eserlerle ilgili bilgiler de müzisyenler Dorukhan Doruk, Veriko Chumburidze, Kıvanç Tire ve Yunus Tuncalı tarafından kaleme alındı.
"Güher & Süher Pekinel ile Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler" projesi, sıra dışı yeteneklere sahip 11 genç müzisyenin, dünyada her biri kendi alanında uzman hoca ve pedagoglardan eğitim alarak yetişmelerine ve kaliteli enstrümanlarla çalışmalarına olanak yaratıyor. Projede yer alan müzisyenler, bir yandan 5 yıl boyunca eğitimlerini kesintisiz olarak sürdürürken, diğer yandan da bu süre içinde 6 birincilik ve 2 üçüncülük ödülüne layık görülerek çok sayıda uluslararası festivalden ve prestijli orkestralardan davetler aldılar.

Tümü