Milliyet Sanat

Şemsiye

<< Önceki | Sonraki >>
Şemsiye Albüm Adı : Şemsiye
Sanatçı : İlhan Güryalçın
Şirket :
Tür : Rock
1999 yılında kurmuş olduğu “Dönence” adlı topluluğu ile müzik hayatına başlayan ve Türk müzik tarihinin en önemli isimlerinden biri olan “Barış Manço ve Kurtalan Ekspres” ile birlikte sahne alan İlhan Güryalçın’ın; alternatif rock tarzındaki 2 şarkıdan oluşan “Şemsiye” isimli single çalışması Arpej Yapım etiketiyle müzikseverlerle buluşuyor.
Albüm Hakkında
Günlük hayatımızda sıkça kullandığımız esprili kelimeleri ve benzetmeleri ironik bir şekilde yansıtan İlhan Güryalçın, “Şemsiye” ile hepimizin dönem dönem yaşadığı ruh hallerine tercüman oluyor. Şarkının Gökhan Palas & Yüzdeyüz Müzik imzası taşıyan video klibi şarkının sözlerine uygun şekilde ve insanlığın içinde bulunduğu kaotik atmosfere dikkat çekmek üzere kurgulandı.
 
Sanatçının aynı anda piyasaya sürdüğü bir diğer teklisi “Gelmişini Geçmişini” ise hayatımızın bir parçası olan aşkı, acı tecrübeleri ve hataları anlatıyor.
 
 
İlhan Güryalçın
 
İlhan GÜRYALÇIN, 06 Mayıs 1983 yılında Hannover, Batı Almanya’da doğmuştur. İlköğretim ve lise yıllarını Acıbadem – Kadıköy’de tamamlamış ve aynı dönemlerde çeşitli kulüplerde futbol oynamıştır.  Futbol aşığı olan ve İstanbul Spor Genç Takımı’nda, takım kaptanlığı yapan Sanatçı; merhum Erdoğan Arıca direktörlüğünde 4 kez genç milli forma giymiş ve 4 maçta 3 gol kaydetmiştir. Ayrıca, 1997 – 1998 İstanbul Bölgesi “Gol Krallığı” (38 gol) unvanını kazanmıştır. Geçirmiş olduğu sakatlık nedeniyle futbolu bırakmak zorunda kalmış ve 1999 yılında, “Dönence” isminde kurduğu grubuyla müzik kariyerine adım atmıştır. “Dönence” grubuyla Türkiye’nin en önemli sanatçılarından “Barış Manço” ve “Kurtalan Ekspres”in konserlerinde ön grup olarak sahne almıştır. 2000 ‘li yılların başında, büyük usta “Barış Manço”nun vefatından sonra yine Türk Rock müziğinin usta ismi “Cem Karaca “ ile bas gitar ve back vokal olarak sahne çalışmalarına devam etmiştir. 2001 yılında, Mersin Devlet Konservatuarı’nda 1 yıl Türk Sanat Müziği Eğitimi,2002 yılında, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Klasik Batı Müziği, Piyano ve Şan Eğitimi almıştır. 2003 yılında, üçüncüsü ülkemizde düzenlenen 3. Avrupa Müzik Şenliği’nde “En iyi Vokal ve En İyi Grup Performansı” ödülü almıştır. Aynı sene, Cem Karaca  Konserleri’nde sanatçıya bas gitar çalıp, back vokal olarak eşlik etmiş ve ayrıca ön grup olarak sahne almıştır.Mayıs 2013 yılında, Pop – Rock tarzındaki “Son Sözüm Sensin” adlı albümünü çıkarmıştır. Albümde Fatih ERKOÇ’un ve Cenk EROĞLU’nin bir, İlhan GÜRYALÇIN’ın da bestesi yer almaktadır. Albümdeki şarkıların sözleri ise Fatih ERKOÇ, Cenk EROĞLU ve İlhan GÜRYALÇIN’a aittir. Şubat 2016 yılında, “Elif Gibi” isimli single’ını digital platformda çıkarmıştır. 2004 yılından beri, pop – rock tarzındaki solo konserleriyle yurt içinde ve yurt dışında sahne çalışmalarına devam etmektedir. Yurt içinde ve yurt dışında sayısız konserler veren “İlhan Güryalçın“,  2013 yılında Türk Kore Şehitleri’ne yazmış olduğu bir şarkıyı Kore dilinde yorumlayarak, Kore Televizyonu Ana Haber Bültenine ve Kore Gazetelerine konu olmuş ve ülkemizde düzenlenen “ Türk Kore Expo Fuarı” nda, sahne almıştır. 2013 yılında yayınladığı “Son Sözüm Sensin” isimli dokuz parçadan oluşan ve yedi şarkının söz - müziği kendine ait ilk albümünde “Fatih Erkoç”, “Cenk Eroğlu” gibi usta bir müzisyenlerin de şarkılarına yer vermiştir. 2016 yılında “Elif Gibi” isimli teklisini dijital platformda yayınlayan “İlhan Güryalçın “ 2018 yılında Arpej müzik etiketi ile “Alternatif Rock “ tarzında 2 şarkıdan oluşan “Şemsiye “ isimli single ile müzik severlerin karşısına yeniden çıkıyor.
 
Tümü