Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » “Alanino Ninovari” sergisi açıldı

“Alanino Ninovari” sergisi açıldı

“Alanino Ninovari” sergisi açıldı01 Ağustos 2023 - 12:08
Müzik prodüktörü ve ressam Nino Varon’un, Artvizyon Galeri tarafından Adalar Kültür ve Sanat Derneği’nde düzenlenen “Alanino Ninovari” isimli sergisi ziyarete açıldı.

Şimdiye kadar 60’ın üzerinde sanatçının müzik prodüktörlüğünü yapan ve onlara çok sayıda altın plak kazandıran Varon, “Öyle Sarhoş Olsam ki”, “Göreceksin Kendini”, “Hasret”, “Papatya Falları” gibi çok sayıda besteye de imza attı. Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer ve Tanju Okan gibi birçok sanatçının prodüktörlüğünü yapan ve ilk plaklarını çıkaran Nino Varon, ilk zamanlar boş şişeler üzerine portreler yaparak ressamlığa başladı.

Artvizyon Galeri’nin organize ettiği Adalar Kültür ve Sanat Derneği’ndeki sergi, 29 Temmuz- 4 Ağustos arası açık kalacak.

Ressam Fırat Altındal’ın, Nino Varon’a saygı çerçevesinde, sanatçının altın plak kazandırdığı 12 ünlü isme altın plak şeklinde yaptığı tablolar da sergideki yerini aldı. Altın plak şeklindeki tablolarda Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer, Kayahan, Nükhet Duru, Tanju Okan, Emel Sayın ve Candan Erçetin gibi ünlü sanatçıların Fırat Altındal tarafından yapılmış yorumu yer aldı.