Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Bruce Dickinson 19 Temmuz’da İstanbul’da

Bruce Dickinson 19 Temmuz’da İstanbul’da

Bruce Dickinson 19 Temmuz’da İstanbul’da12 Kasım 2023 - 12:11
Çağımızın en ikonik isimlerinden, heavy metalin efsanevi sesi, Iron Maiden grubunun solisti Bruce Dickinson, 2024’te çıkaracağı yepyeni solo albümü “The Mandrake Project”in Avrupa turnesi kapsamında Türkiye’ye geliyor.

Bruce Dickinson’ın, KüçükÇiftlik Park’ta 19 Temmuz’da vereceği konser sanatçının ilk Türkiye konseri olacak. Yeni albümünün ilk single çalışması “Afterglow of Ragnaro”’u 1 Aralık’ta dinleyicileriyle paylaşacak Dickinson yalnızca albümün müziğini değil aynı zamanda temelini oluşturan ilgi çekici anlatıyı da tanıtan dramatik ve destansı single, sekiz sayfalık bir çizgi romanla birlikte koleksiyonluk bir vinil olarak piyasaya sürecek. Single aynı zamanda, ilk kez 2015 yılında Iron Maiden’ın “The Book Of Souls” albümünde yer alan “If Eternity Should Fail” şarkısının Dickinson tarafından kaydedilen orijinal solo demo versiyonunu da içeriyor.

“Bu parçayla projenin tonunu belirlemek önemliydi. Adına yakışır şekilde, ağır bir şarkı ve onu yönlendiren harika bir riff var… Ama aynı zamanda nakaratta, albümün geri kalanının getirdiği ışığı ve gölgeyi gösteren gerçek bir melodi de var,” diyen Bruce Dickinson “Ve videoyu görene kadar bekleyin!” diye ekleyerek hayranlarının heyecanını ikiye katlıyor.

The Mandrake Project turnesinde Bruce Dickinson’a gitarda Roy Z, davulda Dave Moreno, basgitarda Tanya O’Callaghan ve klavyede Mistheria’dan oluşan olağanüstü grubu eşlik edecek. Dickinson ve grubu, İstanbul konserinde yeni ve eski şarkıların bir arada yer aldığı bir set-list çalacak.

Konserin biletleri Passo’dan ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebilir.