Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Koray Erdoğan'dan özel sergi

Koray Erdoğan'dan özel sergi

Koray Erdoğan'dan özel sergi19 Nisan 2019 - 09:04
ASMED’in sponsorluğunu üstlendiği Pilevneli Galeri Mecidiyeköy’ün yepyeni heykel sergisinin yanı sıra Ahmet Güneştekin, Refik Anadol ve Ardan Özmenoğlu gibi ünlü sanatçıların eserleri de sanatseverlerle buluştu.
Dr. Koray Erdoğan’ın alt katını sanat galerisi olarak tasarladığı yeni binada ASMED’in sponsorlarından biri olduğu Pilevneli Galeri Mecidiyeköy’ün yepyeni heykel sergisinin yanı sıra Ahmet Güneştekin, Refik Anadol ve Ardan Özmenoğlu gibi ünlü sanatçıların işlerinin de yer aldığı büyüleyici sanat eserleri konukların beğenisine sunuldu. 
 
Davete büyük ilgi
Dr. Koray Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ve büyük ilgi gören davete iş, cemiyet ve sanat dünyasından Zeynep Yılmaz, Gül Gölge, Ayşegül Toplusoy, Şebnem Dinçgör, Cansen Yeni Kut, Murat Pilevneli, Rabia Kurşun, İpek Köse, Gülbin Simitçioğlu, Hülya Kalyoncu, Esin Demirören, Burak-Melis Hatipoğlu, Sema Basa, Sinem Yıldırım, Meltem Demir, Aslıhan Karalar, Berrin Ak, Derya Karagülle, Irmak Köseoğlu, Nastassia Jakobel, Irmak Köseoğlu, İpek Köse ve Zeynep Mansur gibi çok sayıda ünlü sima katıldı.
 
Özel parçaların bulunduğu koleksiyonda Ahmet Güneştekin’in “Beyazıt Tepesi”, “Zülkarneyn”, “Medusa’nın Sırrı” da dahil altı özel eseri, Refik Anadol’un büyüleyici “Melting Memories”i yanı sıra Daniel Firman’ın “Saisir L’Impossible”ı, Ardan Özmenoğlu’nun “Liberte Egalite Beyonce”si, Arik Levy’nin CraterAir’i, Ida Tursic & Wilfried Mille’in Siyah Bettie'si (Black Bettie), Daniel Firman’ın I·mkansızı Yakalamak (Pierre)/Saisir L’impossible ve Tony Matelli’in Büst (Sandviç) adlı eserleri yeni sergi kapsamında sanat severlerle buluşacak.