Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » 'Notre Dame’ın Kamburu' sanatseverlerle yeniden buluşuyor

'Notre Dame’ın Kamburu' sanatseverlerle yeniden buluşuyor

'Notre Dame’ın Kamburu' sanatseverlerle yeniden buluşuyor30 Ocak 2024 - 01:01
Üç sezondur seyirciyle buluşan, güzel çingene kızı Esmeralda ile kambur kilise zangoçu Quasimodo’nun ölümsüz aşkını anlatan 'Notre Dame'ın Kamburu' balesi İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından Şubat ve Mart aylarında yeniden sahnelenecek.
Seyirciden büyük beğeni alan, Victor Hugo'nun aynı adlı romanından esinlenen balenin müzikleri Cesare Pugni'ye, müzik düzenlemesi Bujor Hoinic'e ait.
 
"Notre Dame'ın Kamburu" balesinin koreografisi ve librettosu Göksel Armağan Davran ve Ahmet Volkan Ersoy’un imzasını taşıyor. Orkestra Şefinin Tolga Taviş olduğu eserde dekor tasarımını Çağda Çitkaya, kostüm tasarımını ise Gülay Korkut üstlenecek.
 
Eserde, birçok fiziksel eksikliğe ve çirkinliğe sahip olmasıyla karakterize edilen zangoç Quasimodo’nun üç saat süren makyajı ve eserin dönemine uygun görkemli dekorları da izleyiciye görsel şölen yaratacak.
 
1, 3, 6, 8, 10 Şubat 2024 ve 2, 4, 6 Mart 2024 tarihlerinde Bornova KSM Necdet Aydın Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak olan Notre Dame’ın Kamburu balesinin biletleri ve sezon programı ile ilgili detaylı bilgiye izmirdob sosyal medya hesaplarından ve operabale.gov.tr web sayfasından ulaşılabilir.
 
Eserin biletleri, Bornova Kültür ve Sanat Merkezi gişesinden ve online olarak biletinial.com adresinden temin edilebilir.