Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Sanata Bi Yer’in yeni seminer serisi başlıyor

Sanata Bi Yer’in yeni seminer serisi başlıyor

Sanata Bi Yer’in yeni seminer serisi başlıyor27 Nisan 2024 - 09:04
Doğuş Grubu tarafından Salt’ın katkılarıyla gerçekleştirilecek "Sanata Bi Yer" seminer serisi, genç sanatçılara ilham olurken, profesyonel sanat dünyasına geçişlerine rehberlik ediyor.
2015 yılından bu yana "Sanata Bi Yer" platformu aracılığıyla kültür ve sanat alanında genç sanatçılara alan yaratarak destekleyen Doğuş Grubu, mekanları başta olmak üzere genç yeteneklerin eserlerini daha geniş kitlelere ulaştırarak onların sanat dünyasında yer edinmelerine olanak tanıyor. Sanata Bi Yer, genç sanatçıların üretimlerini doğru yerde ve doğru kişilerle buluşturmayı amaçlar. Şimdiye kadar 1.900'den fazla platform üyesi, 12.500'den fazla eser sergileme fırsatı bulmuş, 650'den fazla eser fiziksel mekanlarda ve 700'den fazla çalışma çeşitli dijital platformlarda sergilenmiştir. 
 
 
Türkiye genelindeki çeşitli mekanlarda genç sanatçıların sergiler düzenlemesini sağlayarak yaratıcı üretimlerini destekleyen ve sanatın iyileştirici gücünü vurgulayan bu yaratıcı sanat platformu, genç sanatçıların üretimlerini doğru yerde ve doğru kişilerle buluşturmaları için eğitici seminerler düzenliyor.
 
Bu çerçevede, 2017 yılından itibaren düzenlenen ve bu yıl daha da genişletilen Sanata Bi Yer seminer serisi, genç sanatçıların bilgi birikimlerini derinleştirmeleri ve profesyonel ağlarını genişletmeleri için titizlikle tasarlanmış bir eğitim platformu olarak karşımıza çıkıyor. 
 
Öğrencilerin yaratıcı potansiyellerini sergileyebilecekleri ve kariyerlerine yön verebilecekleri bu dinamik platform, onların sanat dünyasında yerlerini sağlamlaştırmalarına yardımcı olmayı ve bilgilerini artırmayı hedefliyor.
 
Sanatını sergilemek isteyen gençlere alan açan Sanata Bi Yer, şimdi sanatla ilgilenen öğrencileri Salt’ın katkılarıyla düzenlediği kolektif buluşmalara bekliyor. 
 
Eğitim seminerleri kapsamında sunulacak konular şunlardır:
 
1. Salt Araştırma’ya Giriş- Lorans Tanatar Baruh ve Sezin Romi tarafından 2 Mayıs Perşembe günü, saat 17:30-19:00 arası, Salt Araştırma'nın kütüphane ve arşiv kaynaklarının etkin kullanım yöntemleri üzerine seminer düzenlenecektir.
 
2. Kültür Sanat İletişimi- Derya Açar Ergüç, İsmail Ayten ve Zeynep Akan ile 15 Mayıs Çarşamba günü, saat 17:30-19:00 arası, kültür ve sanatın iletişim stratejileri ve yaratıcı rolü üzerine sohbet gerçekleştirilecektir.
 
3. Sanatçılar İçin Kaynak Geliştirme- Ezgi Yılmaz tarafından 23 Mayıs Perşembe günü, saat 17:30-19:00 arası, sanatçıların projeleri için değerlendirebilecekleri farklı kaynak geliştirme yaklaşımları üzerine bir seminer düzenlenecektir.
 
Yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşecek seminerlere yüz yüze katılım için kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır. Çevrimiçi katılım detayları ise başvuru sonrasında iletilecektir. Başvurular ve daha fazla bilgi için www.sanatabiyer.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.