Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Tonedmelisma Müzik Festivali 8-9-10 Eylül’de Arter’de

Tonedmelisma Müzik Festivali 8-9-10 Eylül’de Arter’de

Tonedmelisma Müzik Festivali 8-9-10 Eylül’de Arter’de05 Eylül 2023 - 11:09
Çağdaş müzikle mistik gelenek arasındaki etkileşime odaklanan Tonedmelisma Müzik Festivali, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Arter’de gerçekleşecek.

Besteci Ataç Sezer’in yönetmenliğinde düzenlenen festival,  Aaron Pilsan, Minguet Quartett, Onur Özkaya ve Senka Simonovic gibi klasik müziğin dünyaca ünlü virtüözlerini “Portreler – Yeni Yüzler” teması etrafında ağırlayacak.Eres Holz ve Ataç Sezer tarafından bestelenen iki yeni eserin dünya prömiyerlerinin de gerçekleştirileceği festivalin biletleri Passoweb sitesi ve Passo Mobil uygulaması üzerinden veya etkinlik günlerinde Arter’de hizmet verecek Passo gişesinden satın alınabilir.

Festival programında yer alan eser seçkisi, portrenin sanatsal bir ifade biçimi olarak yüzyıllar içinde geçirdiği dönüşüme ve bu dönüşümün müzikle ilişkisine odaklanacak. Ortaya çıkış saiki, gerçeği birebir yansıtmak olan portrenin günümüzde sanal gerçeklikle beslenen bir yaratıma evrilmesi de festivalin odaklandığı konular arasında yer alacak.Yalnızca maddi bir dönüşümün değil köklü bir değişimin de altını çizen Tonedmelisma Müzik Festivali, müzikal portreler aracılığıyla “Sanallık günümüzün mistisizmi mi?” sorusuna yanıt arayacak.

Aaron Pilsan, Minguet Quartett, Onur Özkaya veSenka Simonovic gibi klasik müziğin dünyaca ünlü virtüözlerinin konuk olacağı festival kapsamında,Eres Holz veAtaç Sezer tarafından bestelenen iki yeni eser de ilk kez dinleyiciyle buluşacak. Aaron Pilsan’ın piyano resitali 8 Eylül Cuma akşamı saat 20:00’de Arter’in performans salonlarından Karbon’da gerçekleşecek. 9 Eylül Cumartesi akşamı saat 20:00’de Minguet Quartett veAaron Pilsan’ın yine Karbon’da vereceği konserle devam edecek olan Tonedmelisma Müzik Festivali,Onur Özkaya ve Senka Simonovic Duo’nun10 Eylül Pazar günü saat 15:00’te Sevgi Gönül Oditoryumu’nda gerçekleşecek konseriyle sona erecek.

 

 

 

 

Etiketler: müzik  festival  Tonedmelisma