Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » 29. Akbank Caz Festivali sona erdi

29. Akbank Caz Festivali sona erdi

29. Akbank Caz Festivali sona erdi01 Kasım 2019 - 12:11
Cazın farklı tonlarını bir arada sunan 29. Akbank Caz Festivali kapsamındaki konser, söyleşi ve atölyelere 17.000’e yakın kişi katıldı. Festival kapsamında ayrıca 3 söyleşi ve 25 atölye çalışması yapıldı.

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif iş birliğiyle gerçekleştirilen 29. Akbank Caz Festivali 11 gün boyunca; Ustalara Saygı, Avrupa’dan Caz, Cazda İngiliz Çıkartması, Civardakiler, Festivale Özel, Caz ve Ötesi, Caz Odada ve Caz Saati’nden oluşan sekiz ana temanın yanında; Liselerde Caz, Kampüste Caz ve Atölyeler ile toplam 11 kategoride caz severlere unutulmaz anlar yaşattı.

Özellikle Yonathan Avishai Trio, Mats Eilertsen Trio, Alfa Mist, KOKOROKO, Bugge Wesseltoft & Erkan Oğur & Friends, Kerem Görsev Trio, Standards & Selen Beytekin konserlerinin biletleri günler öncesinde tükendi.

Bu yıl 17-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen 29. Akbank Caz Festivali’nde; caz müziğinin önemli temsilcilerinden, Charles Lloyd Sky Trio Feat. Gerald Clayton & Marvin Sewell, The James Carter Organ Trio, Jakob Bro Trio Feat. Joey Baron & Thomas Morgan, Mehmet Uluğ Gecesi: İ.M.C. Trio, P.D.K Trio, Aydın Esen, Standards & Selen Beytekin, NES, Vaudou Game, Yonathan Avishai Trio, Alfa Mist, B’r Şeyler Eks’k, Mats Eilertsen Trio, Cazzip Project, Sarah McCoy, Kerem Türkaydın, Bugge Wesseltoft & Erkan Oğur & Friends, Louis Sclavis Quartet, Pecovic´ & Kanacki Guitar Duo, Kerem Görsev Trio, Maisha, Bebop Project, Zuhal Olcay feat. Güvenç Dağüstün, KOKOROKO gibi sanatçılar ve gruplar her sene daha fazla seyirci ile buluşan Akbank Caz Festivali programında yer aldılar.