Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » Gece Gezmesi 4 Temmuz'da

Gece Gezmesi 4 Temmuz'da

Gece Gezmesi 4 Temmuz'da02 Temmuz 2019 - 11:07
İKSV tarafından 22 yıldır Garanti BBVA’nın sponsorluğunda düzenlenen 26. İstanbul Caz Festivali için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Festivalin bu yıl 4 Temmuz Perşembe günü Birlikte Güzel desteğiyle gerçekleştirilecek, gelenekselleşen etkinliği “Gece Gezmesi”, festival enerjisini yine Anadolu yakasına taşıyacak.

26. İstanbul Caz Festivali kapsamında bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek Gece Gezmesi4 Temmuz Perşembe günü saat 19.00’da kapılarını açarak Kadıköy ve Moda’da yer alan çeşitli konser mekânlarında geç saatlere kadar devam edecek. İzleyiciler tek bir biletle Gece Gezmesi’nin tüm mekânlarına giriş sağlayarak konserleri takip edebilecek.

 

Festival kapsamında son dört yıldır olduğu gibi bu yıl da festival ziyaretçilerinin bağımsız sahnenin en heyecan verici ve alternatif isimlerini dinleme fırsatı bulacağı Gece Gezmesi programına sadece Türkiye’de değil, uluslararası alanda da ismini duyurmayı başaran başarılı isimlerden Gaye Su Akyol, İsrailli şarkıcı, söz yazarı ve oyuncuLiraz, multi-enstrümantalist, ses tasarımcısı, yapımcı Ah! Kosmos, Portecho’nun yarısı Tan Tunçağ, ambient’tan elektronik dans müziğine uzanan solo projesi Cava Grande, gotik-pop, dark-wave grubu ELZ AND THE CULT, yerli topluluklar arasında kendine haklı bir yer edinen Hedonutopia, caz dünyasının en başarılı ve özgün sanatçılarından Eda And “Augmented Life” ve funk, rock ve Afrika ritimlerini müziklerinde başarıyla kullanan The Kites’ın yanı sıra The Ringo Jets, Melis Danişmend, TSU!, Nusaibin, Ekin Fil, Volkan İncüvez "Kün", Suha Rami, Flux Duo, Şallıel Bros de eklendi.

 

Anadolu yakasında indie rock, elektronik müzik ve caz gibi farklı tınılarının yankılanacağı Gece Gezmesi’nde ayrıca solo performanslarıyla dikkat çeken CanOzan ve müzisyen konukları Deniz Tekin, Nova Norda, Birkan Nasuhoğlu, Sedef Sebüktekin, İstanbul dans müzik sahnesine enerji katan dans tutkunu ikili Zozo & Emin, söz yazarı, şarkıcı ve oyuncu kimlikleriyle başarılı projelerde yer alan çok yönlü sanatçılardan Gülin ve yerli sahnenin canlı performansıyla öne çıkan topluluklarından Lalalarda bulunuyor.