Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Sinema » İçerdekiler'in yolculuğu devam ediyor

İçerdekiler'in yolculuğu devam ediyor

İçerdekiler'in yolculuğu devam ediyor06 Mart 2019 - 03:03
Melih Cevdet Anday'ın aynı adlı eserinden beyaz perdeye uyarlanan, başrollerini Caner Cindoruk, Settar Tanrıöğen ve Gizem Erman Soysaldı'nın paylaştığı, yönetmenliğini ve senaristliğini Hüseyin Karabey'in üstlendiği İçerdekiler; Mart ayında 23. Sofya Uluslararası Film Festivali ve 24. Nürnberg Türk Alman Film Festivali'nde yarışacak.

25. Uluslararası Adana Film Festivali'nden Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü/ Gizem Erman Soysaldı ve Jüri Özel Ödülü ile dönen İçerdekiler; 23. Uluslarası Sofya Film Festivali'nde Balkan bölümünde yarışmada, 24. Nürnberg Film Festivali'nde ise hem ana yarışma, hem de Mahmut Tali Öngören adına verilen İnsan Hakları ve Demokrasi Ödülü için festival jürisinin karşısına çıkacak.

 

Yönetmen Hüseyin Karabey, önceki yıllarda da diğer uzun metraj sinema filmleri ile Sofya ve Nürnberg Film Festivalleri'ne katıldı. 2009 yılında Gitmek filmi ile En İyi Balkan Film ödülü (Uluslararası Sofya Film Festivali) ve En İyi Kadın Oyuncu ödülünü (Nürnberg Türk Alman Film Festivali), 2015 yılında da Sesime Gel filmi ile En İyi Balkan Film ödülünün (Uluslararası Sofya Film Festivali) sahibi oldu.